1156 (756) 2014-08-01 - 2014-08-07

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Gdyni - Redłowie, tel. 58 622 25 52. Jest otwarte w godz. 11.00 - 17.00, w weekendy w godz.11.00 -14.00.
Psa lub kota może adoptować osoba pełnoletnia, posługująca się dowodem osobistym.
Na podstawie dowodu spisywana jest umowa adopcyjna.
Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku - 60 zł, psy powyżej ½ roku - 80 zł, psy w typie psa rasowego - 150 zł, psy rasowe z rodowodem - 350 zł, psy powyżej 8 lat - 30 zł, koty do ½ roku - 20 zł, koty powyżej ½ roku - 50 zł.


Z Ciapkowa do ludzi - NukaNuka - Pontonik - kilkuletnia, nieduża sunia, która trafiła do schroniska w wyniku interwencji Inspektorów OTOZ Animals. Ta przemiła sunia przeżyła ogromną tragedię. Jej ukochana pani odeszła. Została razem ze swoim panem, który po śmierci swojej żony nie potrafił się odnaleźć. Przestał dbać o siebie i przestał dbać o sunię. Przez dłuższy czas Nuka nie była wyprowadzana na spacery. Swoje potrzeby załatwiała w domu. Trudno opisać jej radość, kiedy po kilku miesiącach wyszła na spacer. Brak ruchu i złe odżywianie spowodowały u niej znaczną nadwagę.
Nuka kiedyś była wesoła, teraz jest smutną, zagubioną sunią, która w schroniskowej rzeczywistości nie potrafi się odnaleźć. Jest bardzo łagodna, akceptuje inne zwierzęta, uwielbia kontakt z człowiekiem. Ze względu na jej przejścia nie wskazany jest dom z małymi dziećmi.
Szukamy dla niej opiekuna, który pomoże jej zapomnieć o traumie którą przeszła.

ikona