Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1161 (761) 2014-09-12 - 2014-09-18

Wystawy

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) od wtorku do niedzieli otwarte jest w godzinach od 10.00 do 17.00. W poniedziałki Ekspozycję Plenerową Broni i Uzbrojenia Morskiego można zwiedzać bezpłatnie - w godz. 10.00 - 18.00. W pozostałe dni obowiązują bilety wstępu.
Okręt-muzeum ORP „Błyskawica" (al. Jana Pawła II) udostępniony do zwiedzania od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 - 13.00, 14.00 - 17.00:
„ORP Błyskawica - dzieje okrętu", „Polska Marynarka Wojenna 1939 - 1947", Wystawa zwycięskich prac plastycznych w konkursie „ORP Błyskawica oczami mojej wyobraźni".
W związku z 70. rocznicą Powstania Warszawskiego w muzeum MW oglądać można wystawę kolekcji zbiorów Henryka Karpińskiego, Mirosława Skibniewskiego, Konstantego Siekierskiego. Zbiór zawiera pamiątkowe medale, pocztówki oraz zdjęcia powstańców. Wystawę pt. „63 dni Powstania Warszawskiego" oglądać można do 3 października 2014 roku. Kuratorem jest Monika Mucha.
Ceny biletów: 10 zł normalny, 6 zł ulgowy, 20 zł rodzinny. Ceny biletów muzeum MW + ORP „Błyskawica": 12 zł normalny, 7 zł ulgowy, 22 zł rodzinny.
***
W Cafe&Art U Muzyk'Uff (ul. Derdowskiego 9 - 11) oglądać można wystawę Anny Ciesielczyk „Venus & Eros". Anna Ciesielczyk - artystka, absolwentka PWSSP w Gdańsku. Jest bardzo związana ze swoim miastem, zarówno rodzinnie (od czterech pokoleń jej rodzina mieszka w Gdyni), jak i zawodowo. Ulubionymi tematami Anny Ciesielczyk są: erotyka, piękno otoczenia, morskie pejzaże i... koty.
***
W siedzibie Fundacji Helios (w budynku Jacht Klubu Morskiego Gryf) w gdyńskiej marinie otwarta jest wystawa poświęcona admirałowi Józefowi Unrugowi. Zawiera ona ponad 100 unikatowych zdjęć oraz należące do niego przedmioty osobistego użytku. Ekspozycja czynna jest codziennie w godz. 10.00 - 18.00. Otwarta do końca listopada.
Wstęp wolny.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza do obejrzenia wystawy prac Joanny Kolasy. Autorka tworzy w akrylu - martwą naturę, portrety i pejzaże. Od 3 lat uczestniczy w warsztatach pod kierunkiem artysty malarza Marka Wróbla.
Wystawa potrwa do 17 września 2014 r. Ekspozycję można zwiedzać od pon. do pt. w godz. od 8.30 do 19.30.
***
Centrum Aktywności Seniora Orłowo i mgr Jolanta Chromiec, zapraszają do obejrzenia wystawy„Akwarelowe Przebudzenie" prac grupy malarskiej: Renaty Piekarskiej, Teresy Gierszewskiej, Janiny Jenczelewskiej, Bogusławy Sobczak, Aldony Olańczuk, Izabeli Suchodolskiej, Marii Januszko i Rozalii Kunysz.
Wystawa otwarta do 30.09.2014 r. w CAS Orłowo przy ul. Orłowskiej 66, tel. 58 624 82 66.
***
YMCA Gdynia zaprasza do obejrzenia wystawy prac fotograficznych wykonanych przez grupę uczestników zajęć „Fotografii cyfrowej" prowadzonych przez Krystynę Wodzińską. Prace można oglądać w YMCA Gdynia, ul. Żeromskiego 26 do końca września 2014 r.
***
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zapraszają do obejrzenia wystawy w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej w Gdyni pt. „To je krótczé, to je dłudżé... szlakiem obrazkowych wyliczanek", czyli wystawy o Kaszëbsczich nótach.
Wystawę oglądać można w Ośrodku Kultury Kaszubsko-Pomorskiej przy al. Marsz. Piłsudskiego 18 do połowy września w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Jacka Maślankiewicza „PEARLS ON THE HILL" do galerii PROFILE, ul. Wojewódzka 7 (Wzgórze Św. Maksymiliana)do 5.10.2014 r. Jacek Maślankiewicz maluje od wczesnych lat dziecięcych pod kierunkiem ojca - artysty malarza Ireneusza Maślankiewicza. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach Jana Lisa, Bohdana Urbanowicza, Rajmunda Ziemskiego. Od 1981 roku do dziś artysta stworzył 29 wystaw indywidualnych, brał udział w 175 pokazach zbiorowych w Polsce i innych państwach europejskich. Działa w grupach artystycznych. Jego prace znajdują się w wielu renomowanych kolekcjach. Od 2010 r. pełni funkcję Prezesa Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na Ogólnopolską Wystawę Marynistyczną „Barwy morza" na Darze Pomorza do 25 października 2014 r.
Dar Pomorza - historyczna Biała Fregata - w dniu 21 sierpnia 1972 roku była zwycięzcą regat Operacji Żagiel 72, dzięki czemu Gdynia (macierzysty port żaglowca) uzyskała prawo do organizacji zlotu w ramach kolejnej Operacji Żagiel dwa lata później. W tym roku mija 40. rocznica pierwszej gdyńskiej Operacji Żagiel. Nawiązując do tego wydarzenia, Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART przy współpracy z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku i statkiem-muzeum Dar Pomorza zorganizowało wystawę malarstwa.
Na wystawie prezentowane są prace malarskie przedstawiające szeroko rozumianą tematykę morską.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) oglądać można fotografie Heleny Rebeki Kabat „Ten niewidzialny świat". Wystawa otwarta do 19 września. Wstęp wolny.
Wystawa przedstawia fotografie świata, otaczającego nas na co dzień w nieco innej odsłonie, niż jesteśmy przyzwyczajeni. Jesteśmy w ciągłym biegu i zazwyczaj nie postrzegamy, że każde drzewo i kamień mają swoją twarz, własny uśmiech, że Matka Natura razem z nami cieszy się życiem, a my jesteśmy jej częścią i razem stanowimy jedność.
Kontakt z autorką: 723 785 867 bądź e-mail: kabat.hk@hotmail.com
***
Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni Filia nr 3 (ul. Morska 113) zaprasza na wystawę „Malarstwo plenerowe" Bronisława Melzera - mieszkańca Rumi, członka Stowarzyszenia Artystów „Pasjonat", uczestnika wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz zdobywcy licznych nagród. Bogata pastelowa paleta barw obrazów przyciąga oko widza i pokazuje nam otaczającą przyrodę. Artysta przedstawia świat zasadniczo na sposób impresjonistyczny. Prezentowane obrazy to dorobek ostatniego roku.
Wystawa potrwa do końca września br.
Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza amatorów malarstwa na wystawę poplenerową Koła Plastyków im. W. Szczeblewskiego w galerii T.M.G. przy ulicy Władysława IV 51.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę malarstwa Władysława Pitali „PLENERY+" do lokalu artystycznego TYGIEL przy ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV od 12 września do 13 października 2014 r.
Władysław Pitala studia plastyczne ukończył w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Swobodnie posługuje się wieloma technikami plastycznymi z różnych dziedzin. Tworzy głównie w zakresie malarstwa, rysunku i grafiki. Ma za sobą również realizacje rzeźbiarskie i witrażownicze, Jest sprawnym ilustratorem. Na co dzień zajmuje się również grafiką użytkową, projektowaniem pod poligrafię i na potrzeby internetu. Ulubione tematy własnej twórczości to portret i postać... Autor ma za sobą ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych oraz udział w wielu wystawach zbiorowych.
Na wystawie zobaczymy prace powstałe w kontekście plenerów.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl
***
Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zaprasza 22 września 2014 r. na godzinę 18.00 do Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety (ul. Zawiszy Czarnego 1) na wernisaż wystawy malarstwa Ireneusza Leśniaka pt. „Gdańsk". Obrazy będzie można oglądać do 12 października.
Wstęp wolny.
Ireneusz Leśniak - malarz i literat. Jest samoukiem posiadającym uprawnienia artysty plastyka. Swoją drogę artystyczną rozpoczął od prezentacji rysunków w Biurze Wystaw Artystycznych w Sopocie, w 1979 r. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, zdobywając wyróżnienia i nagrody. Jego największym dotychczasowym sukcesem malarskim jest wystawa w jednej z najstarszych galerii paryskich - Galerie Artitude.
***
Europejski Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania ekologiczna obchodzona corocznie 22 września. Jej celem jest między innymi kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, a także promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale również przyjemne. W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku. Z tej okazji w Miejskiej Informacji przy ul. 10 Lutego 24, można oglądać wystawę promującą transport rowerowo - miejski w Gdyni. Fotografie eksponowane będą do 3 października od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00 - 16.00.
Wystawa powstała we współpracy Urzędu Miasta Gdyni z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni, ZKM Gdynia oraz PKP SKM w Trójmieście.

ikona