1162 (762) 2014-09-19 - 2014-09-25

Filmowa Świętojańska zaprasza 20 września

Filmowa ŚwiętojańskaTo co w polskiej kinematografii ostatnio najważniejsze, można obejrzeć w Gdyni. Do soboty trwa 39. Festiwal Filmowy. Impreza to jednak nie tylko godziny spędzone przed wielkim ekranem - to także wydarzenia towarzyszące. Jednym z nich jest „Filmowa Świętojańska", które odbędzie się w sobotę, 20 września 2014 r. w godz. 15.00-23.00.
 
W dniu zakończenia Festiwalu Filmowego, tuż przed ceremonią rozdania nagród zapraszamy na ulicę Świętojańską. Tu w trzech miejscach odegrane zostaną zaskakujące mini-sceny filmowe z muzyką na żywo. Zapraszamy na skrzyżowania z ulicą Traugutta, Żwirki Wigury i Obrońców Wybrzeża - zachęca Arkadiusz Brzęczek, współorganizator wydarzenia. Na deptaku Świętojańskim będzie miała miejsce również prezentacja wyjątkowych zabytkowych aut. Staną się one jednocześnie bohaterami dwóch filmowych, ulicznych scen - dodaje.
 
Cześć wydarzeń sobotniej imprezy zaplanowano także nieco dalej od słynnej arterii. O godz. 15.30 w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1 odbędzie się interaktywny pokaz specjalny wystawy MM Modernizm, a zaraz potem gwiazdy filmowe przejadą kabrioletami sprzed gmachu muzeum przez Skwer Kościuszki w kierunku sceny przy InfoBoxie. Tu wystąpią gdyńskie zespoły, które zaprezentują muzykę filmową a także No Limits (godz. 16.15) oraz Los Bigos z płytą G.D.Y.N.I.A (godz. 18.00). Warto wziąć udział w konkursach, ponieważ do wygrania jest między innymi zaproszenie na bal kończący Festiwal Filmowy.
 
Natomiast o godz. 18.00 rozpocznie się historyczny spacer prowadzony przez Małgorzatę Sokołowską, autorkę albumu Qultowa Gdynia Świętojańska. Start przy ul. Świętojańskiej 1. Godzinę później warto jednak być już w okolicy Teatru Muzycznego, ponieważ na czerwonym dywanie pojawią się pierwsze gwiazdy filmowe w drodze na uroczystość rozdania nagród.
 

ikona