Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1162 (762) 2014-09-19 - 2014-09-25

Międzynarodowy 50. Kongres Urbanistów

W dniach 23-26 września 2014 r. Gdynia będzie gospodarzem 50. Międzynarodowego Kongresu Urbanistów ISOCARP - prestiżowego spotkania profesjonalistów w dziedzinie planowania. Organizatorami wydarzenia są ISOCARP (Międzynarodowe Towarzystwo Urbanistów i Planistów) oraz Miasto Gdynia. Urbaniści i planiści z różnych stron świata spotkają się, aby omawiać transformacje urbanistyczne na styku miasta i wody oraz kwestie budowy miast nadwodnych, a w szczególności nadmorskich.

W tegorocznym kongresie udział weźmie ponad 300 osób reprezentujących 49 krajów. Podczas kongresu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ponad stu prezentacjami o przemianach przestrzeni miejskich, wezmą udział w sesjach plenarnych i obradach grup tematycznych. Wydarzenie odbędzie się  w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98.

Międzynarodowe Towarzystwo Urbanistów i Planistów ISOCARP powstało 50 lat temu, siedzibę i stały sekretariat ma w Hadze w Holandii.

ikona