1187 (887) 2015-03-27 - 2015-04-02

Międzynarodowo w Gimnazjum 24 i III LO

Międzynarodowa wizyta w Gim. 24 i III LO/ fot. Mat. prasowe szkołyW dniach 15-21 marca 2015 roku uczniowie z Gimnazjum nr 24 przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni gościli prawie 50 uczniów i 12 nauczycieli ze szkół gimnazjalnych z: Aten (Grecja), Istambułu (Turcja), Marbeli (Hiszpania), Tallina (Estonia) i Zagrzebia (Chorwacja).
Wizyta w Gdyni tak licznego i tak bardzo międzynarodowego grona odbywała się w ramach projektu edukacyjnego LIFES Learning is Fabulous - European School w ramach programu COMENIUS finansowanego ze środków unijnych Narodowej Agencji Programu „Partnerskie Projekty Szkół". Właśnie w tym projekcie, obok szkół z ww. krajów, biorą również udział uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 24 z klasy drugiej Middle Years Programme International Baccalaureate Organization (programu matury międzynarodowej dla gimnazjalistów ).
Podczas trwania projektu zaplanowano pięć tygodniowych spotkań uczniów i nauczycieli. W ich trakcie młodzież wzajemnie uczy się i rozwija swoje umiejętności w zakresie języka ojczystego, literatury, historii, kultury, sztuki, nauk ścisłych oraz ekologii. Językiem „urzędowym" spotkań jest co prawda angielski, ale podczas wspólnych zajęć uczniowie uczą się od siebie nawzajem wielu słów chorwackich, estońskich, greckich, hiszpańskich, polskich i tureckich.
W Gimnazjum nr 24 odbywało się czwarte z kolei spotkanie, którego tematem przewodnim była sztuka i kulturaMiędzynarodowa wizyta w Gim. 24 i III LO/ fot. Mat. prasowe szkoły krajów partnerskich. Przez tydzień polscy uczniowie gościli w swoich domach uczniów z krajów uczestniczących w projekcie. Brali udział w wielu warsztatach, w tym m.in. fotograficznych przeprowadzonych w III LO oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Oprócz realizacji zadań projektowych uczniowie i nauczyciele mieli również szansę zwiedzić Trójmiasto i poznać jego historię. Piąte i ostanie spotkanie zaplanowane jest na kwiecień br. w Stambule.
Pomysłodawczynią i znakomitą współorganizatorką Projektu ze strony Gimnazjum nr 24 w Gdyni jest Marta Smalara - nauczycielka języka angielskiego oraz koordynatorka Middle Years Programme International Baccalaureate Organization - wspierana przez kilkuosobowy zespół pedagogów uczących w Gdyńskiej Trójce. Międzynarodowa wizyta w Gim. 24 i III LO/ fot. Mat. prasowe szkoły Międzynarodowa wizyta w Gim. 24 i III LO/ fot. Mat. prasowe szkoły

Międzynarodowa wizyta w Gim. 24 i III LO/ fot. Mat. prasowe szkoły

Międzynarodowa wizyta w Gim. 24 i III LO/ fot. Mat. prasowe szkoły