1191 (991) 2015-04-24 - 2015-05-07

Europejska edukacja gdyńskiej „siódemki”

Zespół Szkół nr 7 w Gdyni przy ul. Stawnej na Witominie od początku tego roku szkolnego bierze udział w realizacji nowego edukacyjnego programu UE Erasmus+ - „Młodzi obywatele Europy - nasza przyszłość. Droga poznania, wzrastania i rozumienia”. Wspólnie z 6 szkołami partnerskimi przygotowało się do prezentacji drugiego zadania projektowego pt. „Europejski wymiar sportu”.
Miejsce spotkania wszystkich uczestników ze szkół partnerskich z Bułgarii, Włoch, Chorwacji, Turcji, Rumunii i Finlandii i Polski to Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Georgija Benkovskiego w Pleven w Bułgarii. Odbyło się ono w dniach 22- 28.03.2015 r.
ZS nr 7 reprezentowały cztery uczennice gimnazjum: Zuzanna Grądzka, Emilia Stolc, Laura Stolarczyk i Jennifer Fois, które przedstawiły nowoczesny taniec pod kierunkiem nauczycielki ZS 7 Anny Boguckiej. Wszyscy uczestnicy wyjazdu brali udział w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach, grach zespołowych i treningach prowadzonych przez wielu trenerów.
Wicedyrektor ZS 7 Arkadiusz Skrzyński poprowadził mecz rugby dla międzynarodowych drużyn złożonych z uczniów 7 krajów.
To był bardzo owocny wyjazd, również dlatego, że uczniowie i nauczyciele ze szkół partnerskich integrowali się między sobą i kształcili swe umiejętności komunikacji w języku angielskim. Wszyscy zyskali poczucie europejskiej wspólnoty dzięki uczciwemu współzawodnictwu i grze fair - play oraz poznali bogate dziedzictwo Bułgarii.