1191 (991) 2015-04-24 - 2015-05-07

W Gdynia InfoBox coś dla każdego

Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30) poleca:
- w piątek, 24.04 o godz. 17.00
- Rada Dzielnicy Śródmieście: Prelekcje o historii Gdyni „Miasto - architektura”. Spotkanie prowadzi pani dr Ewelina Marciniak – historyk, licencjonowany przewodnik po Trójmieście, członek Koła Przewodników Oddziału Morskiego PTTK.
Wstęp wolny;
- w sobotę, 25.04 o godz. 11.00 - Festiwal Miasto Słowa: LABORATORIUM SŁOWA - Warsztaty „Jak pisać krytycznie?”
- w niedzielę, 26.04 o godz. 11.00 - Festiwal Miasto Słowa: LABORATORIUM SŁOWA.
Warsztaty prowadzi Jarosław Czechowicz, autor bloga „Krytycznym Okiem”. Liczba uczestników: do 15 osób.
Obowiązują zapisy na e-mail: info@miastoslowa.com
Festiwal Miasto Słowapowiązany jest z Nagrodą Literacką GDYNIA, która w tym roku obchodzi swoje 10-lecie oraz z sierpniowym Nadmorskim Plenerem Czytelniczym.
- w środę, 29.04 o godz. 18.00 - Gdynia Slam 12. Slam jest konkursem poetyckim, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Decyzję, który wiersz jest lepszy podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach.
Weź pięć własnych, nienagradzanych i niepublikowanych wierszy - stań w szranki. Nagroda jest jedna i niepodzielna – 300 zł. Dodatkowo zwycięski wiersz pojawi się na plakacie w jednej z InfoBoxowych witryn.
Nie licz na litość – po prostu musisz być lepszy! Slam poprowadzi Wojciech Boros.
Patronat honorowy: Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Gdańsk.
Wstęp wolny.
- w czwartek, 30.04
w godz. 10.00 - 13.00
-  w ramach akcji „Tydzień z biało-czerwoną flagą”, Radio Gdańsk oraz miasto Gdynia zapraszają w okolice Gdynia InfoBox, gdzie rozdawane będą flagi narodowe i kotyliony mające zachęcić mieszkańców do radosnego i aktywnego świętowania 2 maja - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
godz. 17.30 - Prelekcje o fortyfikacjach Pomorza - „Wał Pomorski - wczoraj, dziś i jutro”. Wykład poprowadził Marcin Dudek – redaktor, kierownik działu badań terenowych w wydawnictwie Infort, wydającym specjalistyczne publikacje, biuletyny, przewodniki i mapy poświęcone architekturze obronnej, jej ochronie i popularyzacji; fotograf i przewodnik. Autor kilku książek i wielu artykułów z tej dziedziny, publikowanych w kraju i zagranicą w specjalistycznych biuletynach i czasopismach.
godz. 19.00 - Kino InfoBoxu - „Wrzeszczący faceci”. Ubiegłoroczny, cieszący się popularnością cykl „Kino InfoBoxu” powraca z końcem kwietnia. Zobaczymy kolejne wybitne filmy dokumentalne i nagradzane fabuły z całego świata. Na otwarcie legendarni „Wrzeszczący faceci”, reż. Mika Ronkainen, Finlandia/Dania. Na północy Finlandii w mieście Oulu trzydziestu mężczyzn w gumowych krawatach wykrzykuje marsze patriotyczne, fragmenty prawa międzynarodowego, hymny i... piosenki dziecięce. Pieczę nad programem i szalonymi pomysłami chóru sprawuje żelazną ręką dyrygent Petri Sirvio;
 - 7.05 o godz. 19.00 - kino InfoBoxu - „Triszna. Pragnienie miłości”, reż. Michael Winterbottom, Wielka Brytania 2011.
„Triszna. Pragnienie miłości” Michaela Winterbottoma („9 Songs”, „Genua. Włoskie lato”, „Droga do Guantanamo”, „Tristram Shandy: Wielka ściema”) to przesiąknięta atmosferą Indii współczesna „love story”, oparta na powieści Thomasa Hardy’ego „Tessa d’Urberville”. Jest to kolejna po „Tess” Romana Polańskiego filmowa adaptacja tej klasycznej powieści XIX-wiecznej literatury brytyjskiej i zarazem trzecia w karierze Michaela Winterbottoma filmowa adaptacja powieści Thomasa Hardy’ego.
Strona: http://gdyniainfobox.pl/