1193 (993) 2015-05-15 - 2015-05-21

Spotkania podróżnicze dla seniorów i osób z niepełnosprawnością

Fundacja Podróże bez Granic zaprasza seniorów oraz osoby z niepełnosprawnością do udziału w projekcie „Dostojne srebro, żywe złoto – aktywni razem!” realizowany w ramach Rządowego Programu ASOS.  
Jesteś seniorem w wieku 60 + lubisz ruch, aktywność lub twoją pasją są podróże? A może chcesz dopiero zacząć swoją przygodę z turystyką i aktywnie spędzić czas?

Jesteś osobą z niepełnosprawnością szukającą nowych wyzwań lub chcącą sprawdzić się w turystyce?
A może chcesz zachęcić kogoś z rodziny do wyjścia z domu, ciekawego spędzenia czasu i poznania ludzi z pasją, którzy nie zważając na wiek lub niepełnosprawność realizują marzenia i rozwijają swoje pasje?
Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w inspirujących spotkaniach podróżniczych oraz 4-dniowych spotkaniach terenowych.
Pierwsze spotkanie podróżnicze odbędzie się już 28 maja, o godzinie 17.00 – 20.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, Redłowo), a jego tematem przewodnim będzie woda: żeglarstwo i kajakarstwo! Podczas spotkania wystąpią: Franciszek i Teresa Zatorscy – żeglarze 60+, Artur Labudda – kajakarz z niepełnosprawnością, a także Bogdan Sienkiewicz - dziennikarz, marynista, twórca i redaktor programów telewizyjnych, m.in. Latającego Holendra i Dookoła świata.
Wstęp wolny.
Pierwsze spotkanie terenowe – spływ kajakowy - zaplanowany jest na 18 – 21 czerwca (czwartek – niedziela) i odbędzie się w Borach Tucholskich, w okolicach jeziora Wdzydze. Na wyjazd już można się zgłaszać! Deklaracja uczestnictwa oraz wszystkie szczegóły dostępne są na stronie projektu: http://fundacja.podrozebezgranic.pl/ lub pod numerem telefonu: 881 774 436.

ikona