1195 (995) 2015-05-29 - 2015-06-11

Gdyńska Noc Bibliotek i inne literackie atrakcje

Po wspaniałej Europejskiej Nocy Muzeów – kolej na Noc Bibliotek! W Gdyni trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej: nr 1 na Obłużu, przy ul. Boisko 6, nr 10 na Wzg. Maksymiliana przy ul. Biskupa Dominika 3 oraz nr 18 na Chyloni przy ul. Kartuskiej 20 przygotowały specjalne atrakcje. Początek godz. 18.00, zakończenie godz. 22.00.

Filia nr 1 (Obłuże, ul. Boisko 6) zaprasza w sobotę 30 maja, o godz. 18.00, dzieci w wieku 7–12 lat. Na początek wspólna recytacja „Lokomotywy” Juliana Tuwima, następnie biblioteka „pożycza” swą przestrzeń młodym czytelnikom. Specjalnie dla nich, zostanie ona podzielona na strefy zajęć tematycznych. Będzie m.in. Strefa Komiksu, a w niej warsztaty komiksowe z Markiem Lachowiczem – znanym gdyńskim pasjonatem i rysownikiem komiksów; Strefa Tańca z Małgorzatą Chrzanowską, instruktorką fitness, specjalizującą się w Zumbie dla dzieci; Strefa Fotografii, w której uczestnicy spróbują wykonać sleeveface z ciekawymi książkowymi okładkami; w Strefie Mody czeka biblioteczny Project Runway; a w Strefie nad Planszą - rozgrywki gier planszowych. Dla uczestników przewidziany jest jubileuszowy poczęstunek, moc atrakcji i zabawy. Czas trwania imprezy: godz. 18.00-22.00.

Liczba miejsc ograniczona! Szczegółowe informacje i zapisy w bibliotece lub pod nr. tel. 58 625 08 16.

***

Filia nr 10 (Wzgórze Maksymiliana, ul. Biskupa Dominika 3) zaprasza dzieci z rodzicami, młodzież i dorosłych, 30 maja (sobota) 2015 r. od godz. 18.00. Na początek wspólna recytacja „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Następnie w strefie dla rodziców z dziećmi odbędą się zabawy, wspólne malowanie lokomotywy, sesja zdjęciowa oraz zabawy ruchowe, quizy, zagadki i konkursy bajkowe.

W strefie dla młodzieży turniej gier na konsoli PlayStation3 oraz rozgrywki gier planszowych – dla najlepszych nagrody.

Na dorosłych czytelników czekać będzie „zaczytana kawiarenka”, akcja bookcrossing, a dla odważnych możliwość wypożyczenia tajemniczo zapakowanych  książek - jakich? To się okaże dopiero w domu! Na zakończenie, w strefy grozy słuchanie upiornych opowieści. Dla uczestników słodki poczęstunek.

***

Filia nr 18 MBP (Chylonia, ul. Kartuska 20 B) zaprasza 30 maja na Noc Bibliotek pod hasłem „Biblioteka pod Księżycem”.

W strefach podzielonych tematycznie odbędą się: prezentacje multimedialne przygotowane przez młodzież z bibliotecznego klubu zainteresowań Gildia Kaeru: „Subiektywny przegląd seriali” i „Postapo - nowy trend w literaturze”; wspólne czytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima oraz zabawy i gry literackie dla dzieci; spotkanie z autorem wierszy i bajeczek dla dzieci, Tomaszem Wawerskim; gry słowne i planszowe dla dorosłych; karaoke i Podchody z Katalogiem dla wszystkich chętnych. Podczas imprezy promocja tzw. selfie na tle książek. Dla uczestników poczęstunek oraz drobny upominek.

Liczba miejsc ograniczona, zapisy osobiście w bibliotece lub pod nr telefonu 58 623 39 71.

***

Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni zaprasza:

- 1 czerwca (poniedziałek) o godz. 16.30 dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w zabawie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom oraz Dnia Dziecka.

Goście przedstawią w niekonwencjonalny sposób historię miasta Gdyni w oparciu o książkę Piotra Trzebuchowskiego „Rap o Gdyni”. W trakcie spotkania artyści graffiti będą wykonywać ciekawe prace dla gości, dowiemy się też, na czym polega praca DJ-a.

Wstęp wolny! Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy pod nr telefonu: ( 58) 627-09-59,  drogą mailową: filianr3@mbpgdynia.pl lub osobiście w bibliotece.

- dzieci 5 czerwca (piątek) o godz. 11.00 do wspólnego czytania z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Gościem specjalnym będzie młody zespół muzyczny Kot Kreskowy. Nie zabraknie muzycznej atmosfery oraz pozytywnej energii!

Wstęp wolny! Dla dzieci w wieku 7-10 lat

Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy pod nr telefonu 58 627-09-59, drogą mailową: filianr3@mbpgdynia.pl lub osobiście w bibliotece.

***

Biblioteka Pod Makami (Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 14, ul. Brzechwy 3/5, Karwiny) zaprasza dzieci 3 czerwca (środa) o godz. 17.00  na przedstawienie pt. „Przygody małpki Miki Fiki” w wykonaniu Teatru DUET z Krakowa.

 

Małpka Fiki Miki i Murzynek Goga-Goga to bohaterowie cyklu obrazkowych historyjek autorstwa Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Przebywają wielki szlak, z Arabii do Polski, aby odwiedzić Koziołka Matołka. W czasie tej podróży przeżywają dużo przygód.