1195 (995) 2015-05-29 - 2015-06-11

Po Mistrzostwach Polski PFTA w strzelectwie

W dniach 9-10 maja 2015 r. na terenie Adventure Park w Gdyni odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski PFTA w strzelectwie terenowym. Impreza odbywała się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników z Polski i zagranicy. Podczas mistrzostw bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy reprezentujący Trójmiejską Grupę Strzelecką SG3M. Jarosław Majewski zajął 3 miejsce w konkurencjii HFT2. Dariusz Drewing wywalczył 3 miejsce w konkurencji FT oraz 3 miejsce w konkurencji Silhouette karabin. Piotr Rose został Mistrzem Polski w konkurencji Silhouette pistolet. Marta Laskowska wywalczyła 3 miejsce w kategorii junior młodszy HFT1. Wyróżnić należy także bardzo dobry wynik debiutującej w zawodach Silhouette karabin Anny Siekierskiej, uczennicy gdyńskiego I ALO. Pełne wyniki mistrzostw można znaleźć na stronie MMP (www.mmp2015.pl).

Impreza okazała się ogromnym sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym, o czym świadczą opinie uczestników oraz ocena ze strony Prezesa i Zarządu PFTA.

Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni, którzy pomagali przy organizacji zawodów.