1200 (1000) 2015-07-10 - 2015-07-30

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej w Orłowie

Już po raz dwudziesty Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza na spektakle z morzem w tle na Scenie Letniej w Orłowie.


12 lipca o godz. 12.00
„Cała polska czyta dzieciom, czyli rodzinne czytanki nad morzem”. Książkę swojego dzieciństwa czytać będzie Beata Szadziul – pełnomocnik prezydenta Gdyni d.s. Rodziny.
Spotkaniom z literaturą dziecięcą połączone są z warsztatami teatralnymi. Towarzyszy im plebiscyt i konkurs na wspomnienie „kultowej książki mojego dzieciństwa”. Zwycięzca przeczyta jej fragment wraz z aktorami teatru podczas ostatniej RODZINNEJ CZYTANKI 9 sierpnia. Wśród uczestników plebiscytu rozlosowane zostaną natomiast zaproszenia na spektakl „Śnieżka i Krasnoludki” w reżyserii Krzysztofa Babickiego, którego premiera odbędzie się 5 grudnia 2015 roku.
Wstęp wolny.
12, 16, 17, 18, 19, 24, 25, 26 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na premierowy Koncert jubileuszowy z okazji XX-lecia Sceny Letniej w Orłowie - Piosenka jest dobra na wszystko w reżyserii Rafała Kowala.
Kabaretowo – musicalowe i absurdalno – oniryczne widowisko w morsko – księżycowej scenerii. Okazja do fantastycznej zabawy z ekscentrycznymi artystami tropem najgłośniejszych przedstawień Sceny Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Na nowo wybrzmią kultowe sceny z przedstawień takich jak „Trans – Atlantyk”, czy „Iwona, księżniczka Burgunda”, a zabrzmią wielkie przeboje, takie jak „Nie przerywajcie zabawy”, „S.O.S.”, „Rodzina”, „Ja się boję sama spać”, „Tango Anawa”, „Świecie nasz”, czy tytułowa „Piosenka jest dobra na wszystko”. 
13 lipca o godz. 20.00 PIAF PO POLSKU, czyli koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych  w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Wspaniałe, niezapomniane przeboje w brawurowej interpretacji Doroty Lulki, której towarzyszą Paweł Nowak (akordeon) i Maciej Sadowski (kontrabas).
14 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na „Dar Pomorza” na sztukę Pawła Huellego  „Żółta Łódź Podwodna” w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
„Rzecz rozpoczyna się współcześnie – otwierają całą historię dwie starsze panie – Polly i Molly. Obie są już – mówiąc delikatnie – leciwe. Pensjonariuszki zakładu opieki społecznej. Wyraźnie biedne, ale nie pozbawione dawnych ambicji. Należały – wyjaśnijmy to od początku – do tak zwanych groupies – dziewcząt – fanek Beatlesów, szalonych nastolatek, które – w latach chwały zespołu – budowały jego niebywałą sławę i sensacje wokół poszczególnych członków” - tak rozpoczyna się najnowsza sztuka Pawła Huellego.  Czy ich wspomnienia pomogą rozwikłać tajemnicę sukcesu Beatlesów, rozpadu zespołu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej - zabójstwa Lennona?
15 lipca o godz. 20.00 „Sammy” Kena Hughes’a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
Sammy Lee Ellerman przez dwa „el” ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i… długi. Narobił sobie kłopotów, idzie po niego macedońska mafia. Ma niewiele czasu na zebranie gotówki, inaczej… oni nie żartują. Czy mu się uda? Czy ocali życie, czy siebie od zapomnienia – komponując musicalowy utwór na miarę największych hitów? Zobaczcie sami. I posłuchajcie – wielkich przebojów w brawurowym wykonaniu Doroty Lulki i Rafała Kowala, którym towarzyszą zaskakujące chórki.
19 lipca o godz. 12.00 „Cała Polska czyta dzieciom”, czyli rodzinne czytanki nad morzem. Książki swojego dzieciństwa czytać będą Olga Barbara Długońska, Rafał i Igor Kowalowie – aktorzy Teatru Miejskiego wraz z synem.
Wstęp wolny.
20 lipca o godz. 20.00 ŻYCIA GARŚĆ. ANNA JANTAR W PIOSENKACH I WSPOMNIENIACH.
Recital poświęcony jednej z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wspomnienia, anegdoty i poezja w połączeniu z wielkimi przebojami, m.in.: „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, czy „Tyle słońca w całym mieście” we wspaniałej interpretacji Beaty Buczek – Żarneckiej i Mariusza Żarneckiego.
21 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na „Dar Pomorza” na sztukę Pawła Huellego  „Żółta Łódź Podwodna” w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Legenda światowej muzyki rozrywkowej. The Beatles. I ich charyzmatyczny lider – John Lennon. Nieśmiertelne przeboje, skomplikowana przyjaźń i miłość, która zagroziła zespołowi. Czy wspomnienia rozmarzonych fanek czwórki z Liverpoolu pomogą rozwikłać tajemnicę ich sukcesu, rozpadu i jednej z największych zbrodni w branży muzycznej – zabójstwa Lennona?
22 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na czarną komedię „Bóg mordu” Yasminy Rezy w reżyserii Tomasza Mana.
Dwa małżeństwa, tysiąc słów, wojna charakterów i zaskakujący przebieg akcji. Znakomity tekst, który jest tylko pretekstem do brawurowej gry aktorów, dzięki którym śmiejemy się i płaczemy równocześnie, podczas gdy oni coraz bardziej nie mogą się dogadać.
26 lipca o godz. 12.00 „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”, czyli RODZINNE CZYTANKI NAD MORZEM. Książkę swojego dzieciństwa czytać będzie Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni.
Wstęp wolny.
27 lipca o godz. 20.00 w ramach cyklu Jazz na plaży zapraszamy na jazzowe przeboje filmowe -  WITOLD JANIAK TRIO „CINEMA MEETS JAZZ”.
Witold Janiak: - Filmy z czasem starzeją się. Dobra muzyka nigdy, bo nie jest związana kontekstem mody, uwarunkowań obyczajowych, techniki filmowej. Granie muzyki z filmu, to jakby danie drugiej szansy, drugiego życia filmowi, z którego pochodzi. Dlaczego wybrałem akurat te utwory? Kryteria były dwa. Wrażenie, jakie wywarł na mnie film, zmieniając mój sposób patrzenia na świat. Oczarowanie tematem muzycznym, który towarzyszył scenom filmowym. Tematem integralnie związanym z klimatem dzieła kinematograficznego, ale będącym także arcydziełem samym w sobie. Żadnym utworom nie przypisuję pierwszeństwa; bez względu na stopień oddziaływania pierwowzorów na moją wyobraźnię, interpretacje te zawsze pozostaną częścią sposobu przeżywania otaczającego mnie świata. Skład: Witold Janiak – fortepian, Janusz Mackiewicz – kontrabas, Eric Allen – perkusja.
28 lipca o godz. 20.00 zapraszamy na spektakl „Idąc rakiem” Güntera Grassa w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego. Spektakl grany na „Darze Pomorza”.
Wielokrotnie nagradzane przedstawienie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i krytyki.  Gdański odział Telewizji Polskiej zrealizował przedstawienie dla TVP Kultura.
„Idąc rakiem” to fascynujący dialog współczesności z przeszłością, w którym pierwsza domaga się rozliczeń i wyjaśnień, druga natomiast czuwa przyczajona, by ostatecznie ujawnić swe okaleczone i zdeformowane oblicze. Skutki ich spotkania mogą okazać się dramatyczne, bowiem wobec odradzającego się zła, wszyscy jesteśmy tak samo bezradni.
29  lipca o godz. 20.00 „Sammy” Kena Hughes’a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
… On ma talent, wyobraźnię i słabość do wyścigów konnych. Narobił sobie tym kłopotów, pilnie potrzebuje pieniędzy i zrobi wszystko, by je zdobyć. Nie ma żartów, idzie po niego macedońska mafia. Ona pięknie śpiewa i szuka prawdziwej miłości. Czy ją znajdzie, czy pomogą jej w tym angielska policja, Boney M., Lew i Blaszany Drwal…? Co z tym wszystkim zrobić? Może po prostu…
Zaśpiewaj to, Sammy!

ikona