Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
1210 (1010) 2015-10-09 - 2015-10-15

Twórcze Rodzicielstwo – cykl spotkań dla rodziców w LIS

Laboratorium Innowacji Społecznych działające przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym zaprasza na cykl wydarzeń dla rodziców, dziadków oraz osób spodziewających się lub planujących potomstwo.
Laboratorium Innowacji Społecznych (w skrócie LIS) działające przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia to parkowe okno na miasto. To wyjątkowa przestrzeń, w której mile widziane są wszystkie osoby zainteresowane tematyką społeczną, miejską, przedsiębiorczości czy nauki.
Jesienią w LIS wystartowały cykle specjalne dotykające różnych aspektów życia w mieście, współuczestniczenia w życiu społecznym oraz samorozwoju. Jednym z nich jest „Twórcze rodzicielstwo”, które swoją premierę miało 2 października. Tanecznym krokiem wprowadziło ono w serię swobodnych, piątkowych spotkań dla mam, ojców, babć i dziadków, które poprowadzą doświadczeni, psychologowie, położna i specjaliści. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.
W październiku w programie:
9 października godz. 18.00-20.00:
„Spotkanie dla nowoczesnych babć i dziadków”
W kwestiach wychowania i opieki nad dziećmi pojawiają się coraz to nowsze trendy i badania – warto być na czasie! Z okazji gdyńskich „dni bliskości” zapraszamy dziadków oraz babcie na wspólne rozmowy o bliskości w relacji. Obalimy wiele mitów i podzielimy się doświadczeniem, jak stać się dla dziecka niezwykłym przewodnikiem po życiu. Czekamy zwłaszcza na te osoby, które już za chwilę dołączą do grona babć i dziadków.
16 października godz.18.00-20.00: „Tatą być… O co w tym chodzi?”
Zapraszamy ojców – tych z dużym doświadczeniem, świeżo upieczonych i tych, którzy niebawem nimi zostaną. Porozmawiamy o tym, co w byciu ojcem jest najważniejsze, dlaczego warto i dlaczego czasem jest tak trudno. Jakie są wyzwania ojcostwa i wyzwania bycia mężem mamy? Tematyczną podróż po „tacierzyństwie” poprowadzi m.in. Michał Guć – ojciec z 15-letnim stażem.
23 października godz. 18.00-20.00: „Rodzicielstwo śpiewająco”
Zapraszamy na warsztat wokalny dla kobiet w ciąży, podczas którego nauczą się one tajników prawidłowego oddychania przeponą. A przy okazji będzie to okazja do poznania najładniejszych piosenek dla dzieci – w repertuarze śpiewnika tradycyjne polskie kołysanki i nie tylko.
Laboratorium Innowacji Społecznych PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV, parter, tel. 58 698 22 91
Strona internetowa:
www.ppnt.pl/kalendarz
www.facebook.com/LaboratoriumIS