1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Spotkania w Cafe Vademecum

Cafe Księgarnia Vademecum zaprasza:
- 12 grudnia o godz. 15.00-18.00 - tradycyjnie „Sobotnia Gralnia Planszowa". Wstęp wolny. Dla dzieci w wieku lat 9 do 109;
- 13 grudnia o godz. 13.13 - Klub Czytelnika Stowarzyszenia GSKSiE - http://strefakultury.org.pl/. Spotkanie moderuje Elżbieta Wierszko - absolwentka UAM w Poznaniu, nauczycielka języka polskiego, animatorka warsztatów aktywności twórczej, współorganizatorka salonów literacko-artystycznych oraz klubów czytelniczych. Członkini Towarzystwa Kultury Teatralnej oraz Towarzystwa Szekspirowskiego;
-14 grudnia o godz. 19.00 - Spotkanie Autorskie. O książce „Na północ. Szwecja znana i nieznana" opowie autor Maciej Zborowski - skandynawista, rusycysta, przedsiębiorca, bloger, doktor językoznawstwa. Oprowadzi czytelników po miejscach, które warto odwiedzić. Zabierze do najbardziej szwedzkiego z polskich miast. Opowie o tym, czym żyją szwedzka ulica i szwedzki salon. Zaprosi do stołu prawdziwego wikinga. Czytając jego książkę, można poczuć ducha Skandynawii i zapragnąć poznać ją bliżej.
- 18 grudnia godz. 18.00 o książce „Dziewczynka-Stonka i inwazja martwiaków” opowie autorka Marta Borkowska - filolog klasyczny, bibliotekarka i aspirująca pisarka. książka jest debiutem literackim pani Marty. To pełna ironii, osadzona we współczesności surrealistyczna opowieść z wątkiem kryminalnym. Napisana z myślą o młodzieży stanowi przyjemną lekturę także dla dorosłych.
Bohaterka nie jest zwyczajną dziewczynką – na plecach ma prążkowane skrzydła jak u stonki ziemniaczanej. Jej inność                                 i wyobcowanie nie pozbawiają jej jednak wrażliwości. Obdarzona wyjątkową intuicją i inteligencją, w pierwszej części wraz z detektywem Skutecznym próbuje stawić czoła prastarym mocom obudzonym przez jej kuzyneczkę Bezskazy.
- 19 grudnia o godz. 15.00-18.00  - Otwarty Gwiazdkowy Turniej Gier Planszowych. Uczestnicy rozegrają po trzy gry planszowe. Suma zdobytych punktów wyłoni zwycięzcę, który otrzyma atrakcyjną grę planszową ufundowaną przez Fundację Vademecum.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w księgarni.
- 20 grudnia od godz. 13.00 - Otwarty Turniej Gier Figurkowych Warhammer 40K i Warhammer Fantasy. Turniej z nagrodami. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w Księgarni.