1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

W bibliotece nie tylko książki…

Biblioteka pod Żabką (Chylonia, ul. Kartuska 20B) zaprasza wszystkich chętnych w piątek, 11 grudnia o godz. 17.00 na spotkanie z Katarzyną Pisarską – autorką książki „Wiedziałam, że tak będzie”, historii dwóch przyjaciółek, które wyruszają do Mediolanu, a po drodze próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czego tak naprawdę chcą od życia. Pisarka znana jest ponadto z promowania adopcji zwierząt: z programów telewizyjnych i akcji, m.in. Pocker He Polish Dogtrotter.
Gorąco zachęcamy do przynoszenia na spotkanie karmy, smyczy i obroży – wszystkie zebrane dary pojadą do schroniska Ciapkowo w Gdyni.

Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33) zaprasza wszystkie dzieci w poniedziałek, 14 grudnia o godz. 17.00 na przedstawienie „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Jest to teatralna interpretacja powieści E.T.A. Hoffmanna, utrzymanej w baśniowej, fantastycznej konwencji – opowiada o przygodach Klary w świecie, w której zabawki ożywają, a ich władcą zostaje tytułowy Dziadek do orzechów. Bajka interaktywna z elementami edukacyjnymi.
Po spektaklu na najmłodszych czeka spotkanie z Mikołajem. Ubierz się mikołajkowo i przyłącz do zabawy!

Mediateka Pogórze (ul. Wadm. K. Porębskiego 21) zaprasza dzieci w wieku powyżej 3. roku życia we wtorek, 15 grudnia o godz. 17.30 na przedstawienie „Kraina Lodu” w wykonaniu Teatru Fantazja. Jest to bajka na podstawie filmu Wala Disneya – opowiada o sile, jaką niesie ze sobą miłość i mocna więź rodzinna.
Dzieci w wieku poniżej 7 lat zapraszamy pod opieką rodziców. Projekt finansowany z funduszy Rady Dzielnicy Pogórze na rok 2015.