Uwaga! We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się akcja wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu miny morskiej.  Więcej informacji w komunikacie. Uwaga! We wtorek, 6 grudnia, odbędzie się akcja wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchu miny morskiej.  Więcej informacji w komunikacie.
1219 (1019) 2015-12-11 - 2015-12-17

Wystawa i warsztat fotograficzny w GCF

 „Podchody i inne gry towarzyskie” taki tytuł nosi nowa wystawa fotografii prezentowana w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego. Autor, Bogdan Dziworski – ceniony dokumentalista i operator filmowy – na przestrzeni kilku dekad stworzył fotograficzny obraz Polaków, nostalgiczny portret prowincji. W Gdyni poprowadzi warsztat dla miłośników fotografii polaroidowej.
Na wystawie można zobaczyć prawie 40 czarno-białych, analogowych fotografii, jakie powstawały przez kilkadziesiąt lat. Tworzą one zbiorowy portret Polaków, ukazanych podczas spędzania wolnego czasu. Wernisaż wystawy, 17 grudnia o godz. 18.00, będzie połączony z otwartym warsztatem fotografii polaroidowej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Bogdan Dziworski przez wiele lat był związany z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi, gdzie stworzył wiele znakomitych dokumentów. Jest autorem zdjęć do filmu pt. „Z Moskwy do Pietuszek z Wieniediktem Jerofiejewem” (1991) w reż. Pawła Pawlikowskiego. Obraz ten otrzymał prestiżową nagrodę Prix Italia. Bogdan Dziworski ma na swoim koncie kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych, średniometrażowych i fabularnych, a także wystaw i albumów fotograficznych.
Wystawę „Podchody i inne gry towarzyskie” w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego można oglądać od 11 grudnia 2015 roku do 6 stycznia 2016 roku.