1224 (1024) 2016-01-29 - 2016-02-04

Wiadomości turystyczne

OM PTTK i OM LOP w Gdyni zapraszają w poniedziałek,1 lutego 2016 r. o godz. 17.00 do Instytutu Oceanografii UG w Gdyni, ul. Marszałka Piłsudskiego 46,aula „0” na bogato ilustrowną prelekcję prof. dr hab. Tadeusza Palmowskiego pt. „Tasmania”  - wyspa położona ok. 300 km na południe od wybrzeża Australii.
***
Fundacja Podróże bez Granic zaprasza osoby z niepełnosprawnością do udziału w całorocznym cyklu inspirujących spotkań organizowanych w ramach projektu Akcja: Integracja! Spotkania realizowane są raz w miesiącu, a o tematyce spotkań decydować będą sami uczestnicy.
W najbliższy czwartek, 4 lutego, odbędzie się drugie spotkanie z cyklu poświęcone radiu i muzyce. O swoim zaangażowaniu w prowadzenie radia opowie Michał – uczestnik poprzedniego spotkania, a także gość specjalny - profesjonalny radiowiec, pomimo niepełnosprawności.
Spotkanie  odbędzie się w Laboratorium Innowacji Społecznych Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego Gdynia w Redłowie (al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV, wejście od strony SKM Redłowo - miejsce przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością).
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zapisać się mailowo: podroze@podrozebezgranic.pl lub telefonicznie: 692 445 188. Spotkania skierowane są do osób z niepełnosprawnością fizyczną z Gdyni.
Projekt współfinansowany jest ze środków gminy Miasta Gdynia. Szczegółowe informacje: www.fundacja.podrożebezgranic.pl
***
2 lutego 2016 r. o godz. 18.00. w Zespole Szkół nr 15 na Chwarznie, ul. Jowisza 60, odbędzie się spotkanie z cyklu „Znani i podziwiani ludzie Trójmiasta”. Tym razem gościem będzie znany polski podróżnik, polarnik, przedsiębiorca oraz autor książek Marek Kamiński.
Jest on pierwszym i jedynym człowiekiem, który zdobył oba bieguny. Organizatorzy: Zofia Urbańska i Anna  Reda.