1228 (1028) 2016-03-04 - 2016-03-10

Biblioteka – miejsce dla każdego!

W piątek, 4 marca 2016 roku, w Mediatece Pogórze (ul. Wadm. K. Porębskiego 21) o godzinie 17.45 będzie można zatańczyć z książką w rytmie Zumby Fitness. Warsztaty prowadzone są przez licencjonowaną trenerkę Natalię Wargacką.
O tym, że każda dziewczynka jest księżniczką, wiadomo nie od dzisiaj. Biblioteka Śródmieście (ul. Żeromskiego 36) zaprasza dziewczynki z mamami na zajęcia literacko-ruchowo-plastyczne z okazji Dnia Kobiet. W programie spotkanie z bohaterkami najpopularniejszych bajek, gry planszowe i słodki poczęstunek. Wtorek, 8 marca 2016 roku, godz. 17:00.
Również we wtorek, 8 marca 2016 r., w Bibliotece Grabówek (ul. Morska 113) po raz kolejny będzie można rozładować stres i napięcia dnia codziennego na zajęciach plastycznych z kolorowankami dla dorosłych: Rysunek-Odstresunek - godz. 17.00.
Na specjalne wydarzenie z okazji Dnia Kobiet zaprasza także Biblioteka pod Żabką (Chylonia, ul. Kartuska 20B). W środę, 9 marca 2016 roku, o godzinie 16:00, przeprowadzone zostanie spotkanie z Katarzyną Nazaruk, autorką książki „Szept i Przestrzeń".
W czwartek, 10 marca 2016 roku o godz. 17.00, w rytmie zumby zatańczą z kolei dzieci - zajęcia Zumba Kids Junior w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6) poprowadzi instruktorka Małgorzata Chrzanowska.
***
Zapraszamy na spotkanie z debiutującym pisarzem Krzysztofem Wrońskim, autorem książki „Czarny Bóg". Odbędzie się ono 11 marca o godzinie 17.00 w Bibliotece Obłuże (ul. Boisko 6). Krzysztof Wroński to dwudziestosiedmioletni perkusista i ilustrator. Wielki fan Lovecrafta, literatury niesamowitej. Od dzieciństwa interesował się historią, zaczynając od zgłębiania tajemnic zakurzonych strychów, a kończąc, badając zamki joannitów jako doktorant na Uniwersytecie Gdańskim. W trakcie rowerowych wycieczek woli zjechać z głównej drogi, by pośród starych, zapomnianych wiosek poszukiwać śladów dawnych czasów, stanowiących prawdziwe zagłębie inspiracji, co też widać w debiutanckiej powieści „Czarny bóg", łączącej w sobie mało znaną historię i folklor Pomorza oraz weird fiction.
***
Biblioteka Grabówek zaprasza na spotkanie z Sylwią Kubryńską - dziennikarką, blogerką, pisarką, autorką felietonów publikowanych w „Wysokich Obcasach". Spotkanie odbędzie się w czwartek 10 marca o godz. 17.00 w Bibliotece Grabówek. Jej najnowsza książka „Kobieta dość doskonała" spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników. Jest to brawurowo napisana książka o kobietach i dla kobiet. Każda z pań może przeglądać się w niej, jak w lustrze. Paulina Reiter, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów" pisała o autorce jako o największym polskim odkryciu roku. Internauci znają Sylwię Kubryńską przede wszystkim dzięki jej działalności blogowej - „Najlepszy blog na świecie" cieszy się dużą popularnością wśród wielbicieli twórczości autorki. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Włodkowska, dziennikarka Gazety Wyborczej.