1229 (1029) 2016-03-11 - 2016-03-17

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 11 i 12 marca o godz. 19.00 na najnowszy spektakl „Być jak Krzysztof Krawczyk” w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
Rzecz się dzieje na weselu. Ale czy na pewno? Internetowa, alternatywna rzeczywistość przenosi nas w inny wymiar, w którym wszystko staje się możliwe. Wielka miłość i wielkie przeboje. Zapraszamy Państwa na chwilę zabawy i wzruszenia!
13, 17 i 18 marca o godz. 19.00 zapraszamy na „Historię filozofii po góralsku” Józefa Tischnera w reżyserii Bogdana Cioska.
„Na pocątku wsędy byli górole, a dopiero pote porobiyli się Turcy i Zydzi. Górole byli tyz piyrsymi »filozofami«. Bo na pocątku nie było Greków, ino wsędy byli górole”. Bestsellerowa pozycja książkowa z sukcesem przełożona  na język teatru. Niezwykle błyskotliwa, inteligentna i skrząca się charakterystycznym dowcipem opowieść o filozofii, filozofach, a co najważniejsze – o życiu po prostu. Ubarwiona piosenkami i próbami odpowiedzi na odwieczne pytania ludzkości: co było na początku? Jak powstał świat? Czym jest człowiek? A czym dusza?
Strona: www.teatrgombrowicza.art.pl