Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

Leśni lokatorzy odwiedzili Gdynię

Wiosną tradycyjnie ze swoich legowisk budzą się mieszkańcy lasów a wiadomo, że te Gdynię otaczają ze wszystkich stron. Niemało pracy ma więc gdyński ekopatrol. Ostatnia interwencja dotyczyła borsuków.

Pracownicy Morskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Wzgórzu św. Maksymiliana wezwali ekopatrol, gdyż bezskutecznie próbowali pomóc borsukowi, który wpadł do 2 metrowej dziury przy jednej z gdyńskich ulic. Strażnicy szybko i sprawnie uratowali przerażone zwierzę, które następnie przewieźli do lasu i tam wypuścili. Po raz drugi wezwani zostali przez zaniepokojonych mieszkańców Witomina, którzy zorientowali się, że dziki mieszkaniec lasu zadomowił się w domku dla kotów. Także w tym przypadku strażnicy wywieźli borsuka do lasu, gdzie go uwolnili.
Warto pamiętać, że jeżeli nasza droga skrzyżuje się z drogą dzikiego mieszkańca lasów to przede wszystkim nie należy do niego podchodzić a już na pewno nie dotykać czy brać na ręce.

Należy mieć na uwadze, że zwierze może być chore, agresywne i niebezpieczne.

W takiej sytuacji najlepiej zawiadomić ekopatrol (tel. 58 660 11 83, 661 600 571) albo Straż Miejską (tel. 986), która posiada niezbędny sprzęt do ratowania dzikich stworzeń.

ikona