Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1230 (1030) 2016-03-18 - 2016-03-24

Półmaraton w Gdyni!

21 095 metrów – dokładnie tyle będą mieli do przebiegnięcia uczestnicy PZU Gdynia Półmaratonu, który odbędzie się 20 marca 2016 roku.

Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej przez PZLA trasie, prowadzącej głównymi ulicami Gdyni oraz Bulwarem Nadmorskim. Start odbędzie się z al. Jana Pawła II na wysokości ORP Błyskawica. Meta zlokalizowana zostanie na Skwerze Kościuszki, w okolicach Akwarium Gdyńskiego.

Start biegu o godz. 10.00.

Z Miastem Gdynia mamy okazję pracować przy Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. Ta współpraca układa się doskonale i cieszymy się, że owocuje to kolejnym wspólnym projektem. Chcemy, aby PZU Gdynia Półmaraton stał się nową wizytówką sportową miasta – mówi Piotr Netter, przedstawiciel agencji Sport Evolution.

Z pojawienia się nowej imprezy biegowej zadowolone są też władze miasta, które chcą, aby biegacze na samym początku wiosny, spełnili swoje oczekiwania. Mieszkańcy Gdyni to ludzie bardzo aktywni, uwielbiający bieganie. Od wielu lat, wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizujemy największy cykl biegów ulicznych w Polsce, w którym bijemy rekordy frekwencji w kraju. Półmaraton to nowy dystans, który doskonale wpisze się w sportowy charakter naszego miasta – mówi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

W związku z organizacją PZU Gdynia Półmaratonu, 20.03.2016 r. na terenie Gdyni wystąpią czasowe zmiany w ruchu. W godz. 9.00 - 13.00 planowane są wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic a także obowiązywać będą zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Szczegóły: www.pzugdyniapolmaraton.pl oraz www.zkmgdynia.pl