1234 (1034) 2016-04-22 - 2016-04-28

Laureaci projektu edukacyjnego ,,Gdynia, moje miasto – okno na świat”

11.04.2016 r. w Muzeum Miasta Gdyni odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji Projektu Edukacyjnego ,,Gdynia, moje miasto – okno na świat” objętego patronatem wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza.

Oto nagrodzeni uczniowie:
W konkursie mowy na cześć Gdyni:

– szkoły gimnazjalne: I miejsce – Wojciech Paupa (Gimnazjum nr 24); II miejsce – Kamila Pilarczyk i Patrycja Sikora (Gimnazjum nr 23); III miejsce – Weronika Treppa (Gimnazjum nr 23); wyróżnienie – Dagmara Marciniak (Gimnazjum nr 18);
szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce - Michał Curyła (III LO); II miejsce – Oskar Sienkiewicz (II LO) i Kostia Tkacz (V LO); III miejsce – Marek Ziemian (Zespół Szkół Katolickich);
Kabaret:
I miejsce – Konrad Wojtowicz (Gimnazjum nr 24); wyróżnienie – kabaret w składzie Karol Świerzb, Oskar Kosznik, Krzysztof Mackiewicz, Bartosz Oleśkiewicz (V LO);
W konkursie recytatorskim:
- szkoły gimnazjalne: I miejsce – Dagmara Marciniak (Gimnazjum 18); II miejsce – Konrad Wojtowicz (Gimnazjum 24) i Zuzanna Pobłocka (Gimnazjum 18); III miejsce – Zuzanna Droszkowska (Gimnazjum 18); I wyróżnienie – Małgorzata Jabłońska (Gimnazjum 18); II wyróżnienie – Oliwia Mierkułów (Gimnazjum 18);
- szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce –Olga Czekirda (XIII LO); II miejsce – Adam Holk (XIII LO) oraz Bartosz Okroj (III LO); III miejsce – Weronika Dziurdziewicz (VI LO); I wyróżnienie – Michał Curyło (III LO); II wyróżnienie – Daniel Gosz (Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych);
W konkursie poezji śpiewanej:
- szkoły gimnazjalne: I miejsce – Andrzej Horabik (Gimnazjum nr 1); II miejsce – Aleksandra Lewko, gitara Andrzej Horabik (Gimnazjum nr 1) oraz Martyna Szarek (Gimnazjum nr 18); III miejsce – Klaudia Sienkiewicz (Gimnazjum nr 1); I wyróżnienie – Zespół „Radosny Zgrzyt” (Gimnazjum nr 18) w składzie: Bernadetta Czekaj, Karolina Guzińska, Marta Roszak, Zuzanna Przeniosło, Marta Antonowicz; II wyróżnienie – Weronika Preinl (Gimnazjum nr 2);
szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce –Maja Glanert, Nina Karpińska, gitara Robert Bukowski (III LO); II miejsce – Kacper Sędor (IX LO); III miejsce – Karolina Wanserska (XIII LO); I wyróżnienie – Adrianna Koss (VI LO); II wyróżnienie – Paulina Piechowska i Malwina Zarach (V LO);
Specjalną nagrodę koordynatorów projektu otrzymała Natalia Palicka (ZSM).
W konkursie graficznym „Zachwycająca 90-latka”:
- szkoły gimnazjalne: I miejsce – Tomasz Czernek (Gimnazjum nr 1 ); II miejsce – Julia Grabarczyk (Gimnazjum nr 1); III miejsce – Aleksandra Indulska (Gimnazjum nr 17); wyróżnienie Dominika Rutowicz (Gimnazjum nr 17); wyróżnienie Daria Muszyńska (Gimnazjum nr 1);
- szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Piotr Banaś (VI LO); II miejsce – Natalia Niemtz (ZSB) i Weronika Dziurdziewicz (VI LO); III miejsce – Jagoda Iwaszko (VI LO)
W konkursie na logo projektu „Gdynia moje miasto – okno na świat”:
I miejsce – Piotr Banaś (VI LO); II miejsce – Weronika Dziurdziewicz (VI LO); III miejsce – Kamil Wollny (ZSE); wyróżnienia: Teresa Gruba (ZSE) i Kamil Świst (ZSE);
W konkursie fotograficznym:
szkoły gimnazjalne: I miejsce – Wiktoria Kurgan (Gimnazjum nr 8); II miejsce – Mariusz Lasoń (Gimnazjum nr 1); III miejsce – Karolina Kędzierska (Gimnazjum nr 8); wyróżnienia: Antoni Bęzel i Krzysztof Plaskaty (Gimnazjum nr 1)
szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Linda Christiansen (VI LO); II miejsce – Patrycja Pawłowska (ZSAE) i Julia Kurgan (ZSU); III miejsce – Natalia Palicka (ZSM) i Klaudia Sobiechowska (IX LO); wyróżnienie: Dominika Zdrojewska (XIV LO);
Radny Rady Miasta – Jarosław Kłodziński wręczył ufundowaną przez siebie nagrodę w konkursie fotograficznym: Wiktorii Kurgan (Gimnazjum nr 8) i Julii Kurgan (ZSU).
 
Laureaci konkursu wiedzy o Gdyni:
- szkoły podstawowe: miejsce I – Mikołaj Olczyk (SP 18); miejsce II – Adrian Sobota (SP 16); miejsce III – Aleksander Czernek (SP 46); miejsce III – Dominik Sarniak (SP 26);
- szkoły gimnazjalne: miejsce I – Kamil Sarapuk (Gimnazjum nr 1); miejsce II – Krzysztof Wilczyński (Gimnazjum nr 8); miejsce III – Jakub Pomieczyński (Gimnazjum nr 2);
- szkoły ponadgimnazjalne: miejsce I –Michał Labuda (III LO); miejsce II – Marta Marciniak (VI LO); miejsce III – Aleksander Stanik (V LO).

Organizatorami Projektu Edukacyjnego i uroczystości był wiceprzewodniczący Rady Miasta Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, biblioteki Liceów Ogólnokształcących: III, V i VI oraz Zespołu Szkół Mechanicznych, zespoły humanistyczne działające przy III, V i VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni oraz zespół informatyczny przy Zespole Szkół Mechanicznych. Koordynatorkami były: Natalia Chalimoniuk z VI LO, Bożena Chmielińska z III LO, Elżbieta Komosińska z Zespołu Szkół Mechanicznych, Urszula Motyl-Śliwa z V LO. Podziękowania otrzymali następujący jurorzy konkursów: Małgorzata Sokołowska, Jarosław Kłodziński, por. Cezary Dragan, Krzysztof Chalimoniuk, Maciej Kornecki, Urszula Kowalska, Joanna Dąbrowska-Samaszko, Antonina Krewska, Barbara Marczuk-Górka, Mariusz Obarzanek, Mariusz Żarnecki. Podziękowano również nauczycielom wspierającym młodzież: Annie Bruckiej z ZSM, Anicecie Cichoszewskiej z ZSO nr 2, Annie Duszak-Kletkiewicz z ZSO nr 1, Annie Hetmańczyk z Gimnazjum nr 1, Małgorzacie Jakubczyk z Gimnazjum nr 18, Mirosławie Kądzieli z ZSChiE, Wiesławie Krajewskiej z V LO, Magdalenie Latosińskiej z XIII LO, Oldze Malickiej-Kowalczyk z IX LO, Bożenie Pyzie z ZSChiE, Katarzynie Rogolińskiej z Gimnazjum nr 18, Brygidzie Rutkowskiej z V LO, Krystynie Rutyńskiej z VI LO, Margaricie Tuczko z Gimnazjum nr 2 oraz Alicji Wirskiej z ZSO nr 2.
Gratulacje!