1239 (1039) 2016-06-10 - 2016-06-16

Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza

Kolorowe, przypominające kostkę Rubika kontenery i masywne, dominujące nad portem suwnice to charakterystyczne elementy krajobrazu Gdyni. Bałtycki Terminal Kontenerowy (ul. Kwiatkowskiego 60) jest jednym z największych terminali w rejonie Bałtyku i wiodącym terminalem kontenerowym w Polsce.
Już w sobotę 11 czerwca bramy tego niezwykłego miejsca otworzą się dla zwiedzających. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.
Zwiedzanie BCT rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie miało charakter rodzinnego pikniku. Będzie sporo atrakcji dla dzieci, animacje, dmuchane zabawki o tematyce morskiej, konkursy. Ponadto będzie budka fotograficzna, w której będzie można sobie zrobić zdjęcie z terminalem kontenerowym w tle.
Dzień otwarty BCT to także możliwość zwiedzenia małej floty, jednego z największych bałtyckich kutrów połowowych „Orka” oraz wzięcia udziału w rejsie po porcie statkiem wycieczkowym. Izba Celna w Gdyni, która wspiera wydarzenie, przygotowała dla gości pokaz swojego minilaboratorium oraz archiwum najciekawszych, skonfiskowanych na terminalu rzeczy.
Wyjątkową atrakcją będzie również możliwość obejrzenia panoramy Gdyni z dachu budynku, normalnie niedostępnego dla zwiedzających.
W godzinach otwarcia terminalu możliwy będzie dojazd bezpłatnym autobusem 4F.

ikona