1240 (1040) 2016-06-17 - 2016-06-22

Święto ludzi książki – nagrody dla bibliotekarzy

Kochają książki i swoją pracę. To oni pomagają  na bibliotecznych półkach znaleźć ciekawe i mądre pozycje. Swoje święto obchodzili 15 czerwca bibliotekarze. Z tej okazji spotkali się w Gdyńskim Centrum Filmowym.
81 lat istnienia miejskiej bibliotek publicznej, 23 filie, ponad 100 pracowników, prawie 50 tys. czytelników, oraz około 444 tys. zbiorów książkowych i elektronicznych. Te liczby doskonale Państwo znacie – powiedziała podczas uroczystości Maja Wagner pełnomocnik prezydenta ds. kultury, dodając – Jest jednak kilka rzeczy, których nie wiecie i nie pokażą tego żadne statystyki. Nie wiecie, ilu osobom pomogliście przez podsunięcie kojącej powieści, ilu dzieciakom zaszczepiliście miłość do słowa pisanego, ilu myśli, pragnień, marzeń jesteście współtwórcami i za to chciałabym w imieniu prezydenta i swoim, drodzy bibliotekarze, w dniu waszego święta podziękować.

Tradycją są nagrody prezydenta dla wyróżniających się w pracy bibliotekarzy. Oto tegoroczni laureaci:
Alicja Bazylko, starszy kustosz i kierowniczka filii nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej – za bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, moderację Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wkład w rewitalizację dzielnicy.
Anna Czeran, starszy bibliotekarz i kierowniczka filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej – za zaangażowanie i kompetentne kierowanie filią biblioteki, stworzenie różnorodnej oferty edukacyjnej i kulturalnej oraz współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami.
Maria Jasiewicz, starszy bibliotekarz i kierowniczka filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej – za całokształt pracy włożonej w upowszechnianie czytelnictwa i literatury oraz wspieranie Ośrodka Kultury Kaszubsko-Pomorskiej.
Alicja Szczechowska, kustosz biblioteczny w Bibliotece Głównej Akademii Morskiej – za całokształt pracy, szczególnie za niezwykłe zaangażowanie oraz życzliwość w kontakcie z czytelnikiem.
Andrzej Galikowski, pracownik Działu Automatyzacji Procesów Bibliotecznych w Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej – za kreatywność i innowacyjne projekty, m.in. system elektronicznych kart bibliotecznych oraz system automatycznych zapisów.

bibliotekarze

Fot. Małgorzata Omachel-Kwidzińska

ikona