1241 (1041) 2016-06-24 - 2016-06-30

W Gdyni poznaliśmy Mistrza Europy

Wielkie piłkarskie emocje za nami! W rozgrywanym w dniach 16–17 czerwca turnieju „One Year To Go” zwyciężyła Belgia, która pokonała w finale Czechy aż 4:1. Zawody były przedsmakiem Mistrzostw Europy UEFA EURO U21, które wystartują dokładnie za rok. Miasto Gdynia będzie współgospodarzem wydarzenia.
Formuła zawodów One Year To Go wzorowana była na systemie rozgrywek UEFA EURO 2016. Zaproszone drużyny reprezentowały barwy 24 narodowych federacji, które od 10 czerwca rywalizują we Francji o tytuł Mistrza Europy.
W rolę międzynarodowych gwiazd futbolu wcieliły się drużyny reprezentujące sześć Miast Gospodarzy mistrzostw: Bydgoszcz, Kielce, Kraków, Lublin, Tychy oraz Gdynia.
Do rywalizacji stanęło blisko 300 dwunastoletnich zawodników, rozegrano 50 spotkań, w których strzelono 286 goli, a więc średnio 5,72 bramki na mecz! Nie po raz pierwszy prawdziwe okazało się stare piłkarskie porzekadło mówiące o tym, że ściany pomagają gospodarzom. Puchar zostaje w Gdyni, gdyż w zwycięską reprezentację Belgii wcielili się piłkarze Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia, którzy pokonali w finale przywdziewającą barwy Czech Koronę Kielce 4:1.
Ponadto w przerwach pomiędzy meczami mali piłkarze rywalizowali w coraz bardziej popularnym sporcie elektronicznym. Rozegrano turniej FIFA16 z nagrodami ufundowanymi przez Genesis, HyperX oraz Electronic Arts Polska. Organizatorem strefy był ESPL (E-Sport Polska Liga).
Zawody One Year To Go były rozgrzewką przed Mistrzostwami Europy UEFA EURO U21, które odbędą się w Polsce w dniach 16–30 czerwca 2017 roku. Gdyńskie hasło przyszłorocznego turnieju to Futbol na fali (Football on a roll).