1250 (1050) 2016-09-30 - 2016-10-06

Kolejne Białe Soboty w UCMMiT

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej zaprasza na kolejne Białe Soboty, które odbędą się 1 i 8 października 2016 roku w godz. 9.00-13.00 w Przychodni Medycyny Pracy i Chorób Tropikalnych (ul. Powstania Styczniowego 9b).
Każda osoba wyjeżdżająca do tropiku, powinna wyrobić w sobie wiele nawyków, np. regularne przyjmowanie tabletek przeciwmalarycznych lub picie przegotowanej wody. Pozwoli to zachować zdrowie i dobrą kondycję fizyczną oraz uchronić się przed chorobami tropikalnymi.
Właśnie dlatego Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej organizuje kolejne Białe Soboty, podczas których będzie można porozmawiać z lekarzem medycyny tropikalnej o zagrożeniach oraz metodach unikania ich na darmowych konsultacjach. Profilaktyka powinna być dostosowana nie tylko pod kątem kraju który planujemy zwiedzić. Trzeba też wziąć pod uwagę charakter wycieczki, aktywność podejmowaną podczas podróży, wiek podróżnika oraz jego indywidualne uwarunkowania zdrowotne.
Ze względu na obowiązujące międzynarodowe przepisy sanitarne, niektóre ze szczepień ochronnych są wymagane od osób podróżujących do tropiku. Oprócz wymaganych szczepień są też zalecane. Wskazania i przeciwwskazania do szczepień ustalane są indywidualnie w zależności od kraju docelowego oraz od stanu zdrowia oraz wieku podróżującego. Przed szczepieniem zawsze należy poddać się badaniom lekarskim. Planując wyjazd do tropiku, szczepienia należy rozpocząć na 6-8 tygodni przed wyjazdem.
Kontakt: tel. 58 699 85 90, 58 699 86 83 lub e-mail: przychodnia@ucmmit.gdynia.pl
Więcej na www.ucmmit.gdynia.pl.