Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1257 (1057) 2016-11-25 - 2016-12-01

SKM Gdynia-Cisowa po remoncie

Nie tylko wiosna, ale też i jesień to dobry czas na remonty. SKM Trójmiasto zakończyło gruntowny remont i modernizację stacji Gdynia-Cisowa. Pasażerowie zaczynają i kończą podróż w całkowicie odmienionych warunkach. Koszt inwestycji to 3 600 000 zł, z czego 500 000 zł dołożyło miasto. Na tym nie koniec współpracy – kolejarze mają w ciągu 4 najbliższych lat otrzymać od miasta 8 000 000 złotych.
W trakcie prac przywrócono dostęp dla osób z niepełnosprawnościami poprzez wyburzenie starego niefunkcjonalnego podjazdu i zastąpienie go nowoczesnymi windami. Nierówna dotychczas nawierzchnia peronu została ułożona od nowa. Zamontowano nowe ławki, kosze na śmieci, zegary i megafony. Odświeżono także tunel oraz schody na peron.
Nie zapomniano także o poprawie bezpieczeństwa – zainstalowano monitoring oraz słupki Info/SOS. W najbliższym czasie zostanie uruchomiony System Informacji Pasażerskiej.
W przyszłości SKM Trójmiasto przy wsparciu z budżetu miasta będzie modernizować kolejne stacje. Środki zostaną przeznaczone miedzy innymi na przystosowanie peronu SKM Gdynia Główna do potrzeb osób z ograniczona możliwością poruszania się oraz modernizację budynku Dworca Podmiejskiego.  Kolejarze planują także remonty na peronach: SKM Gdynia Orłowo, Redłowo, Stocznia, Grabówek, Leszczyki i Chylonia. Powstanie też system monitoringu wraz z centrum monitoringu mieszczącym się w budynku Dworca Podmiejskiego.

ikona