Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1264 (1064) 2017-02-03 - 2017-02-09

Gdynia z własnym maratonem – Gdynia Service Jam

W dniach 17-19 lutego w Strefie Startup Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) będzie można wziąć udział w 48-godzinnym wydarzeniu projektowania usług.
Gdynia Service Jam odbędzie się w tym roku po raz czwarty. To międzynarodowa inicjatywa, podczas której w różnych częściach globu, w tym samym czasie, grupy pasjonatów spróbują stworzyć wyjątkowe usługi, które zmienią świat. Myślą przewodnią wszystkich działań jest zadany temat – jednakowy dla „jammerów” z całego świata.
Każdego roku kilka tysięcy uczestników jamów z ponad 30 krajów w ciągu 48 godzin opracowuje projekty, które są odpowiedzią na hasło przewodnie. Temat zadania jest niespodzianką – ujawniany jest dopiero na samym początku wydarzenia. Po jego poznaniu działać trzeba szybko. Zostaje tylko 48 godzin na wykonanie zadania!
W trakcie jamu uczestnicy przekonają się, czym jest diagnozowanie potrzeb użytkowników, kreatywne generowanie pomysłów, prototypowanie i testowanie. A przy okazji poznają inspirujące osoby i rozbudzą swoją kreatywności. Tegoroczne „jammowanie” odbywać się będzie w dniach 17-19 lutego. Imprezę zakończy prezentacja wypracowanych rozwiązań.
Gdynia Service Jam skierowany jest zarówno do tych, dla których service design to codzienność, jak i tych, którzy zmierzą się z tą metodą po raz pierwszy. Powstaną interdyscyplinarne zespoły złożone ze specjalistów różnych branż, ale też tzw. „żółtodziobów” czy osób uczących się. Przez cały czas trwania wydarzenia uczestnikami opiekować się będą eksperci. Wprowadzą do tematu, pomogą pokonać pojawiające się przeszkody i zmotywują do działania.
Wstęp wolny, obowiązuje rejestracja: gsj2017.evenea.pl