Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1266 (1066) 2017-02-17 - 2017-02-23

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Sztuka patrzenia. Architektura w fotografii Czesława Olszewskiego”. Zbiory fotografii stanowią najliczniejszą grupę obiektów w kolekcji muzeum. Nierozerwalnie związane z historią miasta, stanowią wyjątkowy zapis zmieniającej się tkanki miejskiej, społecznej oraz codziennego życia.
Wystawa czynna do 26 lutego.
– na wystawę „Gdynia – dzieło otwarte”. To wyjątkowa i wielowymiarowa opowieść o historii młodego miasta, opowiedziana głosami jego mieszkańców.
Do współpracy przy tworzeniu wystawy zaproszono wiele instytucji, ekspertów i artystów, m.in. paryski Gaumont Pathé, Filmotekę Narodową, National Geographic Creative, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum II Wojny Światowej i Narodowe Archiwum Cyfrowe.
Godziny otwarcia: pon. – nieczynne; wt., śr., pt. w godz. 10.00-18.00; czw. w godz. 10.00-20.00; sob., niedz., święta w godz. 10.00-17.00. Ceny biletów wstępu: 7/4/15 zł (normalny/ulgowy/rodzinny); zwiedzanie z przewodnikiem (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 20 zł; lekcja muzealna (wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 58 66 20 935, 937) – 50 zł. Dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny.
Strona: www.muzeumgdynia.pl
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powodów, do rozmaitych miejsc na świecie. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie, czy projekt Batory w budowie, w ramach którego powstaje największa na świecie makieta statku pasażerskiego. Wystawa czynna: wt. 12.00-20.00, śr.-niedz. 10.00-18.00.
***
Liga Morska i Rzeczna zaprasza do Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej (ul. Śmidowicza 69) na wystawę „Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia, czyli Trzymajmy się morza!” Wystawa otwarta do końca lutego.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza:
– na wystawę „Okręty i pomocnicze jednostki pływające w służbie Polskiej Marynarki Wojennej, Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej”. Wystawę można oglądać od środy do niedzieli w godz. 10.00-17.00 do końca lutego.
– na wystawę pt. „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza”. Rok 2017, ustanowiony przez Sejm RP rokiem generała Józefa Hallera, Muzeum Marynarki Wojennej rozpoczyna otwarciem wystawy poświęconej temu żołnierzowi i politykowi.
Wystawa będzie czynna do 31 października.
***
Galeria Sztuki Szkolnej przy Gdyńskiej Szkole Społecznej zaprasza na przeglądową wystawę twórczości dzieci i młodzieży pt. „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat” oraz wystawę fotografii wielkoformatowej pt. „Razem można zobaczyć więcej”.
Wystawy oglądać można w Gdyńskiej Szkole Społecznej (ul. Kapitańska 37) do końca maja. Wstęp wolny.
***
Kaszubskie Forum Kultury zaprasza na wystawę fotograficznej „Czas zatrzymany” Henryka Zielińskiego. Wystawa czynna do końca lutego.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) oraz Galeria Sztuki Szkolnej zapraszają na wystawę fotograficzną Konrada Wysockiego pt.: „totutotam”. Wystawa czynna do końca lutego.
***
Centrum Designu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, bud. III) zaprasza na wystawę „Let’s bee friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami”. Wstęp wolny.
Wystawa czynna do 12 marca.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa koła malarskiego działającego pod kierunkiem marynisty Andrzeja Sobieraja.
Wystawę można oglądać w Małej Galerii w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie do 28 lutego. Wstęp wolny.
***
Fundacja Fly (ul. Świętojańska 36) zaprasza na wystawę ikon uczestników warsztatów ikonograficznych pod kierunkiem Anny Makać. Wystawa czynna od pon. do piątku w godz. 9.00-19.00.
***
Trójmiejscy muzycy i gwiazdy światowej sceny jazzowej są bohaterami fotografii Anny Rezulak, której wystawę można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2). Wstęp wolny.
***
Biblioteka Gdynia zaprasza na wystawę fotografii Haliny Wasielke-Cieślak pt. „Gdynia wczoraj i dziś” w Bibliotece Mały Kack (ul. Łowicka 51). Wystawa potrwa do 28 lutego.
***
To już trzecia wystawa z cyklu „Najlepsze z gdyńskiego Facebooka”. 40 autorów, 40 zdjęć, 40 spojrzeń na Gdynię.
Wybrane zdjęcia, które na oficjalnym profilu Gdyni na Facebooku cieszyły się największą popularnością, można oglądać w Miejskiej Informacji (ul. 10 Lutego 24) do 28 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, a w soboty 9.00-15.00.
Wstęp wolny.
***
Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza 18 lutego o godz. 16.00 na wernisaż wystawy Bartosza Kołomyjskiego pt. „Pasaż Aecjusza”. Wstęp wolny.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę litografii Łukasza Butowskiego „Sztafeta Pokoleń Vol. 1 (grafika + coś tam jeszcze)”. Wystawę będzie można oglądać do 3 marca od wtorku do niedzieli (25,26 lutego galeria nieczynna).
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii Anny Głuchowskiej „Muzyka gra” do lokalu artystycznego Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV). Wystawa czynna do 29 marca.
***
Przychodnia Lekarska Witomino Sp. z o.o  (ul. Konwaliowa 2) zaprasza na wystawę obrazów tworzonych przez grupę Połączone Pasją w godzinach pracy przychodni.
***
Gdyńskie Centrum  Organizacji Pozarządowych w Gdyni  (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Marty Górskiej pt. „Kolory duszy mej”. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 16 marca.