1270 (1070) 2017-03-17 - 2017-03-23

Rewitalizacja Chyloni – w miejsce kortu powstaje parking

Blisko 40 miejsc postojowych dla samochodów powstanie niebawem na terenie Obiektu Sportowego „Checz”. Jeden z tamtejszych kortów tenisowych zostanie wkrótce przebudowany na parking dla osób korzystających z obiektów sportowych stowarzyszenia. Prace mają zakończyć się w kwietniu.
Obiekty sportowe Stowarzyszenia „Checz” (ul. Zamenhofa 17) cieszą się dużym zainteresowaniem. Frekwencja podczas codziennych zajęć sportowych jest znaczna. Prawdziwe tłumy przyciągają organizowane tu turnieje gier zespołowych. I zawodnicy, i publiczność przyjeżdżają samochodami. Rodzi to problem dla mieszkańców, którzy dotkliwie odczuwają kłopoty związane z parkowaniem i przejazdem osiedlowymi drogami.
Sygnały na temat uciążliwości z parkowaniem samochodów oraz zajmowaniem osiedlowych ulic przez auta sportowców i kibiców przyjeżdżających na obiekty „Checzy” mieszkańcy zgłaszali między innymi podczas konsultacji przygotowujących nas do rewitalizacji rejonu ulic Opata Hackiego-Zamenhofa – przypomina Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Potraktowaliśmy je bardzo poważnie. Konsultowaliśmy problem zarówno z władzami Stowarzyszenia „Checz”, jak i Zarządem Dróg i Zieleni. Każda ze stron miała poszukiwać rozwiązania poprawiającego nie tylko komfort życia mieszkańców rejonu ZOH, ale też ich bezpieczeństwo.
Obecnie na terenie „Checzy” znajduje się zaledwie ok. 15 miejsc parkingowych. Niebawem sytuacja diametralnie się zmieni. Władze „Checzy”, między innymi pod wpływem argumentów okolicznych mieszkańców oraz gdyńskiego samorządu, podjęły decyzję, aby jeden z kortów tenisowych przebudować na samochodowy parking. Na zmodernizowanym terenie będzie mogło jednocześnie zaparkować blisko 40 aut.
Stowarzyszenie planuje, że prace zakończą się jeszcze w kwietniu tego roku, co z pewnością ucieszy zarówno osoby korzystające z obiektów „Checzy”, jak też mieszkańców sąsiadujących bloków.