1276 (1076) 2017-04-28 - 2017-05-11

XXII Festiwal Skoku o Tyczce – wyniki

22 kwietnia na hali lekkoatletycznej przy ulicy Olimpijskiej odbył się XXII Festiwal Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana. Impreza zorganizowana została przez Klub Lekkoatletyczny „Gdynia” oraz Gdyńskie Centrum Sportu.
Wystartowało 106 zawodników z całego kraju przy dopingu licznie zgromadzonej publiczności. W imprezie startowali zawodnicy od 6 do 19 lat z 12 klubów naszego kraju. Dla wielu z nich były to pierwsze tak poważne zawody w ich życiu. Padło wiele rekordów życiowych oraz wartościowych wyników. Impreza zyskała uznanie wśród zawodników, trenerów, działaczy, mediów oraz zaproszonych gości.
Puchary Prezydenta Gdyni dla najlepszych zawodników XXII Festiwalu odebrali Agnieszka Kaszuba i Albert Kapturski. Natomiast Puchar Dyrektora Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego trafił w ręce Karoliny Wejman. Cała trójka to zawodnicy Klubu Lekkoatletycznego „Gdynia”. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych: Filip Iwaniec z KKL Kielce (krasnoludki 6-7 lat), Dobrusia Zdebska z OSOT Gdańsk i Jakub Demko z KKL Kielce (krasnale 8-9 lat), Amelia Mikołajczyk z SKLA Sopot i Dominik Kowalski z WKS Flota (dzieci młodsze 10-11 lat), Amelia Szewczyk z OSOT Gdańsk i Michał Gawenda ze Skry Warszawa (dzieci starsze 12-13 lat), Natalia Kozłowska i Dominik Senk z AZS Gdańsk (młodzicy), Karolina Wejman z KL Gdynia i Kacper Aukszten ze Skry Warszawa (juniorzy młodsi) oraz Agnieszka Kaszuba z KL Gdynia i Albert Kapturski z KL Gdynia (juniorzy).
Gratulujemy.