1281 (1081) 2017-06-09 - 2017-06-22

Wakacje w Gdyni

Nadchodzą upragnione wakacje. Gdyńskie instytucje kultury oraz stowarzyszenia i kluby sportowe przygotowały szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na część z nich można zapisać się już teraz. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Gdyńskie Centrum Sportowe przygotowało liczne propozycje na bezpłatne aktywności:
– letnie aktywności na plaży Gdynia Śródmieście w ramach projektu Aktywne Lato w lipcu i sierpniu,
– wykwalifikowani instruktorzy organizować będą turnieje siatkówki, piłki nożnej i rugby w plażowym wydaniu,
– strefa malucha,
– przez cały czas będzie można korzystać z darmowej wypożyczalni sprzętu (piłek, siatek i innych),
– planowane są także zajęcia specjalne – m.in. zumba dla dzieci oraz spotkania we współpracy z gdyńską biblioteką.
***
Szkółka piłkarska Frajda Gdynia zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na letnie półkolonie o tematyce piłkarskiej, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 43 (ul. Porębskiego 21).
Szczegóły na www.frajdagdynia.pl oraz pod nr. tel. 530 338 331.
***
Wojskowy Klub Sportowy zaprasza na półkolonie „Wakacje z Rakietą”. W programie: gry i zabawy tenisowe, realizacja programów tenisowych oraz rekreacyjnych. Zajęcia odbywać się będą w Ośrodku Tenisowym w Suchym Dworze (ul. Szkolna 34). Zapisy i szczegóły pod nr. tel. 694 194 903.
***
Baza Sport Gdynia zaprasza do aktywnego wypoczynku na terenie klubu, zarówno dzieci grające w tenisa, jak również te, które chcą spróbować nowej dyscypliny.
Dla uczestników zaplanowano zabawy, gry i wspólne wyjścia. Kontakt tel. 535 020 090. Więcej na FB/bazasportgdynia
***
Akademia Piłkarska Tiki Taka zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat na półkolonie letnie, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 39. Kontakt tel. 696 099 189 lub mailow: aptikitaka@gmail.com.
Szczegóły na www.aptikitaka.pl lub www.facebook.com/akademiapilkarskatikitaka.
***
Klub Sportowy Bombardier Gdynia zaprasza w okresie wakacyjnym na zajęcia w klubie (uwaga, zmienione godziny) oraz na obóz sportowy w Białej Podlaskiej w terminie 10.08-18.08. Zajęcia odbywają się w obiektach sportowych Galeonu (ul. Morska 89).
Szczegóły na: www.boksgdynia.pl lub pod nr. tel. 608 047 362.
***
Fundacja Pomysłodalnia zaprasza na odpłatne warsztaty artystyczne na terenie Gdyńskiej Szkoły Społecznej (ul. Kapitańska 37) dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat pod okiem zawodowców: aktorów, filmowców i tancerzy. W programie m.in.: praca z wykorzystaniem sprzętu fotograficznego i wideo, tworzenie krótkich filmów, praca nad rolą, ćwiczenie dykcji, zajęcia z różnych technik tańca. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.pomyslodalnia.pl lub pod tel.608 661 616.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza dzieci w wieku 6-11 lat wraz z opiekunami do wspólnego odkrywania kraju klonowego liścia. Kreatywne warsztaty „Na eskapadzie w Kanadzie” będą się odbywać we wtorki w godz. 12.00-14.00. Będzie pyszny syrop klonowy, hokeiści, tajemnicza tajga i potwór Ogopogo. Więcej na www.polska1.pl.
***
Teatr Gdynia Główna wystawi 6 prezentacji teatralnych dla mieszkańców Witomina w ramach projektu Teatr Nadaje na Witomino (dla dzieci, młodzieży i dorosłych) w bibliotekach, świetlicach, klubach kultury, które staną się na ten moment artystycznie aktywne.
Widzowie będą mieli okazję spotkać się z twórcamii. Z myślą o dzieciach przygotowano prezentacje teatralne, połączone z warsztatami animacyjnymi. Wstęp bezpłatny.
Teatr prowadzi także zapisy do projektu „Gdynia ReAktywacja” w dzielnicach.
Szczegóły: www.teatrgdyniaglowna.pl.

ikona