1283 (1083) 2017-06-30 - 2017-07-13

21 dni pod znakiem Volvo Gdynia Sailing Days 2017

Sympatycy żeglarstwa powinni być usatysfakcjonowani. 18. edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days potrwa trzy tygodnie, od 3 do 23 lipca, i jak zwykle obok rywalizacji na wodzie nie zabraknie atrakcji na lądzie.
Imprezę zainaugurują mistrzostwa Polski w sprincie w klasach Laser Standard i Laser Radial, a jej ostatnim akordem będą mistrzostwa kraju w klasie 505. Najwyższą rangę mają mistrzostwa Europy juniorów w klasie Laser Radial oraz mistrzostwa Europy EUROSAF żeglarzy niepełnosprawnych.
W Gdyni rywalizować będą dzieci, profesjonalni zawodnicy oraz starsi i niepełnosprawni żeglarze.
W programie 18. edycji VGSD znalazły się także: Puchar Europy w klasie 29er, Puchar Trenerów YKP w klasie Optimist, Puchar VGSD w klasach A-Class, Hobie 16, Formula Open, Delphia-24 OD, Scandinavia/Skippi 650 i Micro, mistrzostwa Polski w klasie 505 oraz Puchar Miasta Gdyni w klasach Laser 4.7, Laser Radial oraz 420.
Organizatorzy spodziewają się około tysiąca żeglarzy.
Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem i sponsorem tytularnym jest Volvo. I tak będzie co najmniej do 2019 roku, bowiem w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły tę umowę o trzy lata.
Te regaty można porównać do słynnego i starszego Kieler Woche. Niemieckie zawody rozgrywane są na większą skalę, ale gdyńskie mają nad nimi co najmniej jedną przewagę – kibice chcący obserwować wyścigi w Kilonii muszą wypłynąć statkami na środek Zatoki Kilońskiej, natomiast w Gdyni żeglarze są na wyciągnięcie ręki.
Ich zmagania świetnie widać z plaży, z falochronu Mariny Gdynia, z Bulwaru Nadmorskiego oraz z Kamiennej Góry.
Więcej na www.gdyniasailingdays.org