1283 (1083) 2017-06-30 - 2017-07-13

„Złote Wilki” uczą się w III LO

Uczniów III LO odnieśli sukces na Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Ich przedsięwzięcie zostało wyróżnione Tytułem Złotego Wilka oraz Tytułem Srebrnego Wilka.
Michał Laskowski, Joanna Rancew, Wojciech Szczypek, Zuzanna Adamiuk i Anna Krawczyk, czyli pięcioro uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego, którzy przez 6 miesięcy realizowali, w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, wyjątkowy projekt społeczny „Be Positive Be Active” adresowany do rówieśników, którym brakuje motywacji do określania i realizowania własnych celów oraz szeroko rozumianej pozytywnej aktywności na rzecz lokalnej społeczności.
W trakcie realizacji projektu uczniowie m.in. przeprowadzili dla rówieśników warsztaty taneczne salsy i otwarty trening na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, odwiedzili w okresie świąt Bożego Narodzenia Centrum Kliniczne w Gdańsku, by uprzyjemnić czas chorym dzieciom, zorganizowali otwarte wykłady ze specjalistami w zakresie różnych dziedzin, którzy potrafią zainspirować do mądrej prospołecznej aktywności.
Przedsięwzięcie okazało się Najlepszym Projektem Społecznym w Polsce i zostało wyróżnione Tytułem Złotego Wilka w kategorii Społeczność Lokalna oraz Tytułem Srebrnego Wilka jako najlepszy projekt społeczny w województwie pomorskim.
Gratulujemy.