1285 (1085) 2017-07-28 - 2017-08-10

Skorzystaj z bezpłatnych badań na plaży w Gdyni

Szpitale Pomorskie Sp. z o.o. wspólnie z samorządem województwa pomorskiego zapraszają do uczestnictwa w akcji „Pomorskie dla zdrowia 2017” 30 lipca w godz. 10.00-16.00. Na plaży w Gdyni-Śródmieściu przy wejściu GDY 7. W programie przewidziano bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne.
Celem realizowanego projektu jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka, promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Chcemy w ten sposób zachęcić do regularnych badań oraz oglądania skóry w celu szybkiej identyfikacji nowych lub zmieniających się znamion, a także nauczyć jak prawidłowo pielęgnować skórę i uchronić się w ten sposób przed czerniakiem.
Czerniak to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów skóry. Wczesne wykrycie pozwala jednak na całkowite wyleczenie aż 90% przypadków. Od lat obserwuje się stały i dynamiczny wzrost liczby zachorowań na czerniaka.
W programie znajdą się bezpłatne badania i konsultacje dermatologiczne (dermatoskopowe badanie znamion), konsultacje dotyczące ochrony skóry przed promieniowaniem UV, badania (pomiar cukru, pomiar ciśnienia, BMI, pomiar cholesterolu, kwasu moczowego), szkolenia i pokazy zespołu ratownictwa medycznego, promowanie programu „Wolontariat szpitalny” oraz idei wolontariatu.
Namiot w którym odbędą się konsultacje ze specjalistami, wyposażony jest w dwa niezależne od siebie zamykane gabinety z osobnymi wejściami, gwarantując przy tym pełne poszanowanie intymności badanego pacjenta.

  • ikonaOpublikowano: 27.07.2017 15:04
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.07.2017 15:07
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona