1287 (1087) 2017-08-25 - 2017-08-31

Rekrutacja do gdyńskich przedszkoli na ostatniej prostej

24.08.2017 r.

Już za kilkanaście dni najmłodsi gdynianie rozpoczną zajęcia w gdyńskich przedszkolach samorządowych. W tym roku pula miejsc w placówkach zwiększa się o ponad 20%, czyli o 1066 nowych miejsc.

Potrzeba stworzenia nowych miejsc wynika przede wszystkim z pozostania w placówkach większości 6-latków. W efekcie podjętych bardzo intensywnych działań, w mieście udało się utworzyć ponad 1000 nowych miejsc opieki przedszkolnej. Łącznie w 44 gdyńskich placówkach publicznych w roku szkolnym 2017/2018 dostępnych będzie 6345 miejsc.
 
– Za nami niezwykły wyścig z czasem i zadanie, które było zdecydowanie jednym z największych wyzwań oświatowych mijającego roku – stworzenie 1066 nowych miejsc w przedszkolach z przeznaczeniem dla 3-, 4-, 5- i 6-latków – tłumaczy wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia Bartosz Bartoszewicz
 
Już wkrótce najmłodsi gdynianie będą uczęszczać do czterech nowych przedszkoli: w Cisowej, na Dąbrowie, Karwinach i w Wiczlinie. Dodatkowe miejsca zostały utworzone także w istniejących już przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
 
W rejonie dzielnic Chwarzno i Wiczlino, które od kilku lat bardzo intensywnie się rozwijają – w ramach współpracy z firmą Hossa – trwa budowa nowego, 6-oddziałowego przedszkola publicznego.
 
Przedszkole nr 58 przy ul. Kwiatkowskiej pięknie rośnie! Tempo prac jest wyśmienite i przebiega bez zakłóceń. Placówka zostanie otwarta na przełomie 2017 i 2018 roku. – mówi Bartosz Bartoszewicz i dodaje: – Za pośrednictwem Rady Dzielnicy Chwarzno- Wiczlino zbieraliśmy propozycje rodziców przyszłych przedszkolaków co do wystroju nowo budowanej placówki. Wpłynęło sporo cennych i kreatywnych pomysłów, które na pewno wykorzystamy. Przedszkole powstaje w ramach współpracy z firmą Hossa, która mocno zaangażowała się w proces budowy obiektu i dzięki temu możliwe jest oddanie go przedszkolakom na czas.
 
Warto przypomnieć, że w gdyńskich przedszkolach wciąż trwa rekrutacja uzupełniająca. 52 wolne miejsca czekają na chętnych w kolejnej nowej placówce – nr 56 przy ul. Chylońskiej 237. Przedszkole rozpocznie swoją działalność w listopadzie tego roku. Rekrutację przeprowadza Komisja Rekrutacyjna powołana w Przedszkolu nr 32 „Cisowiaczki” przy ul. Kcyńskiej 6 (tel. 58 623 63 43, www.przedszkole32.pl). Ponad 380 wolnych miejsc czeka także na przedszkolaki w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
 
Z kolei 16 sierpnia ruszyła rekrutacja dzieci urodzonych w 2015 roku. Będzie możliwa wyłącznie w przypadku wolnych miejsc w poszczególnych placówkach.
 
Dokładna liczba wolnych miejsc, a także szczegóły rekrutacji i jej zasady dostępne są tutaj.
 
Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Gdyni (ul. Śląska 35-37), pod numerem telefonu 58 761 77 00 lub drogą mailową pod adresem: wydz.edukacji@gdynia.pl.
  • Budowa przedszkola nr 58 przy ul. Kwiatkowskiej w Gdyni fot. Paweł Plecha
  • Budowa przedszkola nr 58 przy ul. Kwiatkowskiej w Gdyni fot. Paweł Plecha
  • Budowa przedszkola nr 58 przy ul. Kwiatkowskiej w Gdyni fot. Paweł Plecha
  • Gdyńska placówka przedszkolna fot. mat prasowe