1298 (1098) 2017-11-10 - 2017-11-16

Nowe tablice informacyjne na Witominie

10 nowych elektronicznych tablic Systemu Informacji Pasażerskiej niebawem pojawi się na przystankach autobusowych na Witominie. Urządzenia ułatwią dostęp do informacji oraz poprawią komfort korzystania z komunikacji miejskiej.
W ramach inwestycji „Rozbudowa ulicy Chwarznieńskiej – odcinek witomiński” prowadzonej przez Wydział Inwestycji Urzędu Miasta siedem tablic TIPA stanie na przystankach: Witomino Sosnowa, kierunek: Centrum, Witomino Sosnowa, kierunek: Chwarzno-Wiczlino, Uczniowska, kierunek: Centrum, Uczniowska, kierunek: Chwarzno-Wiczlino, Witomino Centrum, kierunek: Chwarzno-Wiczlino, Witomino Centrum, kierunek: Stadion, Stawna, kierunek: Witomino Polna.
W tablice zostaną zaopatrzone również przystanki: Witomino Centrum, kierunek: Centrum, Rolnicza, kierunek: Centrum, Rolnicza, kierunek: Chwarzno-Wiczlino.
Tablice z pewnością poprawią komfort korzystania z komunikacji miejskiej na Witominie. Tym bardziej jest to istotne po realizacji buspasów na ulicach: Kieleckiej i Małokackiej a także wykonaniu planowanego ale jakże niezbędnego buspasa na odcinku ul. Rolniczej. – mówi Paweł Brutel z Rady Miasta Gdyni.
Inwestycja ta zostanie przeprowadzona w ramach przebudowy zatok przystankowych i budowy TIPA – zadania realizowanego przez Zarząd Dróg i Zieleni w ramach projektu: „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez inwestycje infrastrukturalne, m.in. utworzenie węzła integracyjnego Gdynia Chylonia”.