1301 (1101) 2017-12-01 - 2017-12-07

Dzieje się w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, PPNT, budynek I) zaprasza 1 grudnia w godz. 17.00 - 19.00 na warsztaty teatralno-improwizacyjne „Szybsi niż myśl”. Zajęcia skierowane są do osób w wieku 13-21 lat. By zapisać się do grupy należy wysłać zgłoszenie na adres teatrwedrowny@gmail.com. Nie trzeba mieć doświadczenia aktorskiego, ale osoby, które je posiadają mogą wspomnieć o tym w zgłoszeniu. Liczba miejsc ograniczona!

Wszystkich żądnych zabaw wyobraźnią Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, PPNT, budynek I) zaprasza na codwutygodniowe sesje RPG w bibliotece. Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 grudnia o godz. 10.30. W organizowanych przez bibliotekę sesjach mogą wziąć udział zarówno gracze, jak i mistrzowie gry.

Biblioteka Gdynia zaprasza na Pierwsze czytanie – epizod literacki z Jakubem Żulczykiem. Pierwsze czytanie to cykl spotkań, w trakcie których pisarze czytają fragmenty nowych, niepublikowanych wcześniej tekstów. Do filii Biblioteki Gdynia zapraszani są przedstawiciele nowej prozy polskiej. Tym razem gościem będzie Jakub Żulczyk, autor takich książek jak „Zrób mi jakąś krzywdę”, „Wzgórze Psów” czy „Ślepnąc od świateł”, za którą otrzymał nominację do Paszportu Polityki.
Spotkanie odbędzie się 4 grudnia o godz. 18.00 w Bibliotece z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, PPNT, budynek I). Poprowadzi je Olga Kowalska, gdynianka, autorka popularnego bloga i vloga literackiego WielkiBuk.com.

We wtorek, 5 grudnia o godz. 18.30 Biblioteka Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) zaprasza dzieci na przedstawienie teatrzyku Kamishibai, w którym niezwykłe historie opowiedziane są za pomocą ilustracji.
7 grudnia o godz. 10.30 zaprasza zaś na jesienne zajęcia „Robotyka na Dąbrowie”. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 9-12 lat, które postawiły już pierwsze kroki w kodowaniu, konstruowaniu urządzeń i są zainteresowane robotyką. Zajęcia poprowadzi Sebastian Bednarek.

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesłać drogą mailową na adres: filianr20@bibliotekagdynia.pl. Wiadomość powinna zawierać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz stopień znajomości tematu.

Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.