1312 (1112) 2018-03-02 - 2018-03-08

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Na ostatniej oscarowej prostej, tuż przed werdyktem Amerykańskiej Akademii Filmowej, można się wybrać do Kina Studyjnego GCF (pl. Grunwaldzki 2) na filmy nominowane do najcenniejszej filmowej nagrody świata. Ale to nie wszystko.
Dlaczego młodzi ludzie zamiast uciec z oblężonego Aleppo zostają tam, żeby pomagać rannym? Co sprawia, że ryzykują własne życie, żeby ratować czyjeś? Jak udaje im się kierować zasadą człowieczeństwa w obliczu wojny? Widzowie mogą się o tym przekonać w poniedziałek, 5 marca, podczas „Filmoterapii z Sensem” i projekcji dokumentu „Ostatni w Aleppo”. Po filmie do dyskusji o współczuciu zaprasza Michał Kuchczyński, psycholog z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.
Film pt. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” – nowość tego tygodnia w repertuarze Gdyńskiego Centrum Filmowego – to kolejny mocny kandydat w oscarowej stawce. Został wyróżniony 7 nominacjami do Oscara, 4 Złotymi Globami, 9 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) oraz nagrodą za scenariusz w Wenecji. W mrocznym komediodramacie w reżyserii nagrodzonego Oscarem Martina McDonagha („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”) jedną z głównych ról gra Frances McDormand, również nagrodzona Oscarem za pamiętną rolę policjantki w filmie „Fargo”.
Gdyńskie Centrum Filmowe to nie tylko seanse w Kinie Studyjnym GCF. 4 marca w samo południe można się spotkać z Krzysztofem Materną. Satyryk, aktor, reżyser i producent filmowy będzie gościem Biesiady Literackiej w Galerii GCF. Tematem rozmowy – jego książka pt. „Przed Państwem Krzysztof Materna (dla przyjaciół siostra Irena). Przygody z życia wzięte”. A 9 marca o godz. 19.00 Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego zaprasza na wernisaż wystawy „Amerykańscy bogowie”. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.
Kino Studyjne GCF czynne jest codziennie. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.