1314 (1114) 2018-03-16 - 2018-03-22

Zmiany w organizacji ruchu 18 marca – ONICO Gdynia Maraton

18 marca odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton 2018. W związku z imprezą nastąpią zmiany w organizacji ruchu.
O godz. 9.00 zostanie wstrzymany ruch na ulicach: skwer Kościuszki, Portowa-plac Kaszubski-Świętojańska (możliwy przejazd jednym pasem ruchu od Wendy do 10 Lutego), al. Zwycięstwa (obie jezdnie od Węzła św. Maksymiliana do Wielkopolskiej), Stryjska (od Zwycięstwa do Olimpijskiej), Małokacka (od Konwaliowej do Olimpijskiej z możliwością dojazdu do stacji paliw Pod żaglami), Olimpijska, Sportowa, Górskiego (od Gdyni Areny do Sportowej), Łużycka, Władysława IV (jezdnia w kierunku Jana z Kolna – od 10 Lutego możliwy przejazd jednym pasem ruchu do Wójta Radtkego), Jana z Kolna (od Władysława IV do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od pl. Konstytucji do Energetyków), Wendy (od Jana z Kolna do Portowej), al. Marsz. Piłsudskiego.
Od 17 marca od godz. 6.00 do 18 marca do godz. 20.00 z ruchu zostanie wyłączona al. Jana Pawła II. Parking przy Akwarium Gdyńskim zamknięty będzie w dniach 16-19 marca.
Bieg zakończy się o godz. 13.30. Ruch na poszczególnych ulicach będzie wznawiany wraz z postępem zawodów: al. Zwycięstwa, Władysława IV (odcinek al. Marsz. Piłsudskiego-Wójta Radtkego), Władysława IV (odcinek Wójta Radtkego-Jana z Kolna) ok. godz. 12.00, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna ok. godz. 13.00, Świętojańska, al. Marsz. Piłsudskiego ok. godz. 13.30. Po godz. 10.20 możliwy będzie przejazd przez skwer Kościuszki pomiędzy ulicami Żeromskiego-Borchardta-Waszyngtona.
Przejazd przez miasto na relacji Rumia-Sopot możliwy będzie ulicami: al. Zwycięstwa-Wielkopolska-Lotników-Droga Gdyńska-Śląska-Morska.
Dojazd do portu od strony Estakady Kwiatkowskiego możliwy będzie ulicami Gołębią (przez teren GCT) i dalej Przelotową (przez teren PSSE) do ul. Czechosłowackiej.
Poprzeczne przekraczanie trasy możliwe będzie na skrzyżowaniach: Portowa/św. Piotra/Wendy/Węglowa, Świętojańska/pl. Kaszubski/Derdowskiego, Świętojańska/Armii Krajowej, Świętojańska/Żwirki i Wigury, Świętojańska/Żołnierzy I Armii WP, al. Marsz. Piłsudskiego/Legionów, Władysława IV/Traugutta, Władysława IV/Żwirki i Wigury, Władysława IV/Armii Krajowej, Władysława IV/10 Lutego (tylko w kier. do 3 Maja), Władysława IV/Starowiejska, Władysława IV/Wójta Radtkego (Wójta Radtkego pomiędzy 3 Maja i Władysława IV będzie dwukierunkowa). Skrzyżowania będą nadzorowane przez funkcjonariuszy służb.
Dodatkowe informacje o zawodach na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.