1324 (1124) 2018-06-01 - 2018-06-07

Bałtycka Sztafeta - zapisy do 3 czerwca

60 godzin – w takim czasie, według założeń, biegacze i rowerzyści mają pokonać trasę o długości ponad 500 kilometrów. Będzie wyjątkowa, bo przebiega szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża. Celem jest symboliczne przeniesienie światła z latarni morskiej w Krynicy Morskiej do tej w Świnoujściu. To wszystko w ramach Bałtyckiej Sztafety 2018. Bieg odbędzie się dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy może wziąć w nim udział, zapisy trwają do 3 czerwca.
Bieg ruszy 14 czerwca wieczorem. Uczestnicy wystartują z okolic latarni morskiej w Krynicy Morskiej i skierują się w stronę Trójmiasta. Do Gdyni powinni dotrzeć 15 czerwca, około godz. 9.00. Wszystko jednak może się zmienić, w zależności od tempa biegu. Tutaj, przy Basenie Prezydenta na skwerze Kościuszki, na uczestników będzie czekał okręt. To nim pokonają kolejny etap biegu. Będzie to odcinek morski Bałtyckiej Sztafety.
Z Helu ruszy najdłuższy odcinek Bałtyckiej Sztafety. Uczestnicy przebiegną maraton, czyli 42,195 kilometrów, z Helu do Rozewia.
W Bałtyckiej Sztafecie może wziąć udział każdy. Miejsca na poszczególne odcinki są jeszcze dostępne. Zapisy trwają do 3 czerwca. Zgłaszać można się wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz kontaktowy lub w zakładce Zapisz się na stronie internetowej Bałtyckiej Sztafety 2018.
Bieg zakończy się 17 czerwca w Świnoujściu. Regulaminem na http://baltyckasztafeta.pl/regulamin-baltyckiej-sztafety-2018/.