Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1326 (1026) 2018-06-15 - 2018-06-21

Unijni koordynatorzy odwiedzili Gdynię

Wyjątkowi goście zawitali do Gdyni. Miastu i miejscowej infrastrukturze transportowej przyglądali się unijni koordynatorzy zajmujący się korytarzem Bałtyk-Adriatyk oraz autostradami morskimi. Podpisano także polsko-szwedzkie porozumienie na rzecz starań o wydłużenie korytarza transportowego z Gdyni w głąb Szwecji w ramach projektu TENTacle.
Europejscy koordynatorzy Kurt Bodewig i Brian Simpson, przedstawiciele szwedzkiej Karlskrony i stowarzyszenia Baltic Link oraz regionu Blekinge – to goście, którzy w poniedziałek przyjrzeli się z bliska gdyńskiej infrastrukturze portowej, transportowej oraz kolejowej. Wszystko po to, żeby lepiej poznać lokalne realia i wspólnie działać w kierunku wydłużenia istniejącego korytarza transportowego z Gdyni aż do szwedzkiego węzła transportowego Alvesta.

Koordynatorzy
Na zdjęciu unijni koordynatorzy: Kurt Bodewig i Brian Simpson//fot. Kamil Złoch.

To sprawa, która niesie za sobą szansę na intensywny rozwój gdyńskiego portu dzięki zwiększeniu ruchu pasażerskiego i tranzytu towarów z Europy Środkowej.
Jednym z ważnych punktów wizyty szwedzkiej delegacji było też podpisanie porozumienia stowarzyszeń samorządowych. W gdyńskim magistracie dokument podpisali przedstawiciele Stowarzyszenia Miast Autostrady Bursztynowej, Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk oraz stowarzyszenia Baltic Link, co pozwoli na powstanie platformy współpracy wokół projektu TENTacle.