1336 (1036) 2018-09-21 - 2018-09-27

Wrześniowe atrakcje w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na:
- VII Edycję Warsztatów Genealogicznych - to spotkania w ramach jesiennej, VII edycji warsztatów genealogicznych „Łączymy historie”. Warsztaty skierowane są do osób, które szukają korzeni swojej rodziny, mają krewnych wśród emigrantów i chcą nauczyć się korzystać z informacji zebranych w archiwach krajowych i zagranicznych. Uczestnicy dowiedzą się jak uporządkować domowe archiwum i czytać stare dokumenty takie jak akta chrztów, małżeństw i zgonów, listy pasażerów-emigrantów, spisy ludności.
Zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 17.30-19.30 do 13 listopada.
Wstęp wolny.
- Muzeum Bez Wyjątku 2018 - to oferta dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osób głuchoniewidomych oraz z niepełnosprawnością intelektualną.
W ramach Muzeum Bez Wyjątku uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnego oprowadzania po wystawie stałej dla osób z niepełnosprawnością wzroku, słuchu, osób głuchoniewidomych. Bezpłatna oferta warsztatowa, adresowana jest do dorosłych i dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnością narządu wzroku oraz do osób niesłyszących. W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z oprowadzania tłumaczonego na Polski Język Migowy lub System Językowo-Migowy. Z oferty oprowadzania i warsztatów można korzystać do 30 listopada 2018.
- Gdynia Language SWAP. Punkt wymiany językowej to cykliczne spotkania dla osób, które chcą nabrać biegłości w mówieniu w obcym języku i przy okazji poznać nowych ludzi podczas pogawędki przy kawie? Zaproszenie skierowane jest zarówno do obcojęzycznych mieszkańców Trójmiasta, jak i osób, które w zamian za konwersacje w wybranym języku, mogą pomóc w ćwiczeniu języka polskiego. Podczas spotkań najczęściej można usłyszeć język angielski, rosyjski, polski, francuski i hiszpański. W trakcie poczęstunek, kawa lub herbata. Spotkanie moderuje Ana Matusevic.
Najbliższe odbędzie się w sobotę 22 września w godzinach 12.00-13.00. Wstęp wolny.

ikona