Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1340 (1040) 2018-10-19 - 2018-10-25

Więcej pieniędzy na gdyńskie szkoły

O blisko trzy i pół miliona złotych wzbogacą się szkoły zawodowe w Gdyni. To dzięki podpisanemu 11 października aneksowi zwiększającemu dofinansowanie projektu „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie”.
Dodatkowe pieniądze posłużą podniesieniu jakości kształcenia oraz dostosowaniu oferty gdyńskich szkół zawodowych do realnych potrzeb dzisiejszego rynku pracy. Uczniowie skorzystają z poszerzonej oferty edukacyjnej obejmującej w szczególności podnoszenie umiejętności praktycznych, znajomości technik informacyjnych czy naukę języków obcych.
- Dzisiaj rynek bardzo mocno oczekuje dobrze wykwalifikowanych kadr. Żeby to było możliwe potrzeba nam nowoczesnej infrastruktury. Nowa jakość warunków edukacji, nowowczesne pomoce naukowe i system pracy w szkole to coś, co może powodować, że młodzi gdynianie i mieszkańcy pomorza chętniej skorzystają z rozbudowanej oferty szkół zawodowych - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Projekt „Rozwój szkolnictwa zawodowego w Gdyni - budowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury szkół zawodowych oraz wyposażenie” obejmuje 5 szkół zawodowych w mieście. Jego realizacja rozpoczęła się we wrześniu 2016 r.
- Za nami realizacje w 3 szkołach. W Zespole Szkół Administracyjno-Ekonomicznych z jednej strony wykonywaliśmy projekt unijny, a z drugiej projekt finansowany ze środków miasta, za które wybudowaliśmy m.in. nową aulę. Dwie pozostałe szkoły, które w tym roku otrzymały zupełnie nowe wyposażenie i budynki to Zespół Szkół Ekologiczno-Transportowych, gdzie powstał nowy pawilon kolejowy z symulatorami zarządzania ruchem oraz Zespół Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych, gdzie zbudowano m.in. pracownię gastronomiczne i hotelowe - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Przypomnijmy, że przyszły rok to budowa nowego skrzydła „chłodniczaka” wraz z nowymi pracowaniami oraz rozbudowa o część warsztatową CKZiU nr 1 - dodaje.
Wartość całkowita projektu to 58 105 724,88 zł. Z kolei całkowita kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego (RPO WP) na lata 2014-2020 wynosi 45 236 452,72.
RPO WP 2014-2020 jest finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.