Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów Zarezerwuj wizytę w Urzędzie Miasta - ważne informacje i numery telefonów
1344 (1044) 2018-11-23 - 2018-11-29

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Pokaz norweskiego filmu dokumentalnego „Dzieciństwo” będzie punktem wyjścia do dyskusji o tym, jak wspierać dzieci w dorastaniu – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejny seans z cyklu Filmoterapia. W repertuarze Kina Studyjnego GCF w tym tygodniu są aż dwie polskie komedie romantyczne: „Miłość jest wszystkim” i „Planeta singli 2”.
Gdyńskie Centrum Filmowe, Against Gravity oraz Uniwersytet SWPS Sopot zapraszają na spotkanie z cyklu „Filmoterapia”. W piątek, 23 listopada, o godz. 20.00 tematu do rozmowy dostarczy norweski dokument pt „Dzieciństwo”, który przedstawia skandynawską realizację pedagogiki waldorfskiej – rozwoju poprzez swobodną twórczą zabawę. Po seansie widzowie porozmawiają o tym, „czy szczęśliwe dzieciństwo to mit?”. Gościem będzie psycholog, współpracownik Uniwersytetu SWPS Sopot, Bartosz Karcz.
Najbliższy seans w cyklu Mistrzowie Kina Europejskiego wypełni jeden z ważniejszych filmów w dorobku Romana Polańskiego, „Pianista”. Obraz oparty na wspomnieniach Władysława Szpilmana z Adrienem Brodym w roli głównej zdobył Złotą Palmę w Cannes, siedem Cesarów (w tym dla Romana Polańskiego za reżyserię), dziewięć Orłów oraz trzy Oscary: za reżyserię, scenariusz adaptowany i dla aktora. Seans i spotkanie z filmoznawcą, Piotrem Kurpiewskim, odbędzie się w środę, 28 listopada, o godz. 11.00.
„Nie pisz do szuflady, pokaż światu swoje wiersze!” – Centrum Kultury w Gdyni, Gdyńskie Centrum Filmowe oraz Kwartalnik Artystyczny Bliza zapraszają na Gdynia Slam w środę, 28 listopada, o godz. 19.00. Pojedynek poetów odbędzie się na Forum Studenckim, tuż obok sali kinowej Warszawa. Decyzję, który wiersz jest lepszy, podejmuje publiczność, głosując przy pomocy dwóch kartek w różnych kolorach. Nagroda wynosi 300 złotych. Zapisy do udziału w konkursie: na miejscu od godz. 18.45.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 17, 14 i 11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF jest dostępny na www.gcf.org.pl.