1348 (1048) 2018-12-21 - 2019-01-03

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Wystawa otwarta do 31 grudnia 2024 r.
– na nową wystawę czasową pt. „Wesołych świąt” poświęconą graficznym pocztówkom z poprzedniego wieku. W latach 60. i 70. XX wieku ich projekty opracowywali najwybitniejsi polscy ilustratorzy: Szancer, Kilian, Wilkoń, Uszacka, Truchanowska, Czajkowska, Orłowska-Gabryś, Gutsche, Heidrichowie, Jaworowski, Grabiański, Majchrzak, Pokora, Stanny, Rychlicki, Butenko (mało kto pamięta, że od projektowania bożonarodzeniowych pocztówek zaczynał Grzegorz Rosiński, znany miłośnikom komiksu na całym świecie jako twórca Thorgala).
Wystawę można oglądać do 19 lutego.
– na wystawę „Przemoc i Pa­mięć”, którą można oglądać do 20 stycznia.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) za­prasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Opowiada o Polakach, którzy wyjeżdżali w różnych czasach, z różnorodnych powo­dów, do rozmaitych miejsc na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na:
– wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, atrakcyjny plastycznie wystrój, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej – ludziach, okrętach, dokonaniach – kształtowaniu się narodowej morskiej tożsamości oraz tradycji biało-czerwonej bandery,
– wystawy „Zbrojownia Muzeum Mary­narki Wojennej” oraz „W świecie dawnych żaglow­ców”.
Zwiedzanie od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-17.00.
Szczegóły www.muzeummw.pl.
***
Centrum Designu Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Ludzie z fabryki porcelany”. Wystawę można oglądać do 31 grudnia w godz. 10.00-18.00 (codziennie oprócz świąt) w galerii F0.20.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Marka Koguta pt. „100 lat Marynarki Wojennej”. Wystawa czynna do 6 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w weekendy na życzenie.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę fotografii Andrzeja Kazimierza Wróblewskiego pod wspólnym tytułem „AKT” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do końca stycznia.
***
Koło Plastyków TMG im. W. Szczeblewskiego (ul. Władysława IV nr 51) zaprasza na wystawę malarstwa i fotografii pt. „Gdynia – spełnione marzenie”.
***
Zespół Szkół Plastycznych zaprasza na wystawę dyplomów w ramach Sekcji Fotografii i Multimediów.
Wystawę można oglądać do 31 grudnia w Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24) w poniedziałek-piątek w godz. 9.00-17.00, w sobotę w godz. 9.00-15.00.
Wstęp wolny.
***
Urokliwe ilustracje do literatury dziecięcej, wykorzystujące tradycyjne bożonarodzeniowe motywy, będzie można oglądać w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2). Na wystawie pod tytułem „Anioł i Trzej Królowie” swoje prace prezentują graficy i ilustratorzy.
Jovanka Tomaszewska, Artur Gołębiowski, Zbigniew Kołaczek i Wojciech Kołyszko szukają inspiracji w wymiarach codzienności, literackich tekstach, obrazach natury. Ich rysunki i ilustracje urzekają niczym nieskrępowaną swobodą obrazowania, radością tworzenia, humorem.
Wystawę można oglądać do końca roku.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Traffic Design zaprasza do tuBazy (al. Zwycięstwa 291) na wystawę Trisity###2 podsumowującą trójmiejski festiwal popularyzujący technikę sitodruku.
***
Galeria Debiut i Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych zapraszają na wystawę Młode Malarstwo w Gdańsku. Wystawę można oglądać w Galerii Debiut (ul. Orłowska 8) do 13 stycznia w tygodniu w godz. 10.00-15.00 i w weekendy w godz. 11.00-16.00.
***
Akwarium Galeria Sztuki w CH Batory (ul. 10 Lutego 11) zaprasza na wystawę „Czas Kobiety”.
W wystawie biorą udział: Andrzej Zosiak – malarstwo, Ola Bibrowicz-Sikorska – akwarela na jedwabiu, Ewa Kutyła – biżuteria artystyczna, Ela i Sławomir Chmielewscy – biżuteria artystyczna.
Wystawa potrwa do 31 grudnia. Czynna codziennie w godz. 10.00-20.00.
***
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 (ul. Raduńska 21) zaprasza na wystawę „Trzymajmy się Morza” w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski przygotowaną przez Koło Ligi Morskiej i Rzecznej przy CKZiU nr 3 oraz przy współpracy z Zarządem Głównym LMiR Oddział Gdynia. Wystawa czynna do 30 grudnia od poniedziałku do soboty w godz. 15.00-18.00 w siedzibie.
***
Do 31 grudnia w Bibliotece Chylonia „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20B) można oglądać wystawę malarstwa olejnego „Pejzaż leśny i kwiaty” Juliana Rynia.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają na poplenerową wystawę Stowarzyszenia Twórców Ludowych, którą można zobaczyć w godzinach pracy Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18).

ikona