1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Kreatywni studenci na start! Rusza „Gdyński Biznesplan”

Startuje

Startuje "Gdyński Biznesplan" // materiały prasowe

Startuje 17. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Jego hasło przewodnie to „Studiujesz? Zgłoś pomysł!”. Do udziału w nim miasto zaprasza pomysłowych studentów, którzy marzą o własnej firmie i są zdeterminowani, żeby swoje biznesowe plany wcielić w życie. Na zwycięzcę czekają cenne nagrody.

Ideą konkursu jest umożliwienie realizacji biznesowych planów przede wszystkim tym, którzy nie mają jeszcze doświadczenia na tym polu. Chodzi też o kształtowanie i wspieranie postaw aktywnych i przedsiębiorczych wśród studentów, których projekty rokują powodzenie rynkowe. Na zwycięzcę czekają cenne nagrody rzeczowe i finansowe.

– Zwycięstwo w „Gdyńskim Biznesplanie” przekłada się na konkretną nagrodę finansową – 30 tysięcy złotych, która bez wątpienia pomoże laureatowi we wcielaniu w życie biznesowych planów. Ale warto podkreślić, że wygranymi w tym konkursie są wszyscy jego uczestnicy – zyskują bowiem potężną dawkę wiedzy i możliwość konsultowania swoich pomysłów z ekspertami. Dla studentów to doskonała okazja, by wyjść poza mury uczelni i skonfrontować swoje plany z realnym biznesowym światem – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Zgłoszenia do konkursu można składać od 2 do 31 stycznia 2019 roku. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Zapraszamy wszystkie studentki i studentów, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i nauki oraz tryb, rodzaj i kierunek studiów. Liczą się ciekawe, innowacyjne pomysły na biznes i determinacja do ich realizacji. W konkursie mogą wziąć udział zarówno studenci, którzy dopiero planują własną działalność gospodarczą, jak i ci, którzy już ją prowadzą i chcą rozwinąć swój biznes, wprowadzając nowy produkt lub usługę – wyjaśnia Beata Grzegorska z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

W formularzu zgłoszeniowym, każdy uczestnik musi wpisać tytuł swojego planu biznesowego. Projekt może dotyczyć założenia nowej firmy lub rozwoju już istniejącej na terenie Gdyni firmy.

Uwaga! Uczestnik konkursu może złożyć tylko jeden formularz zgłoszeniowy. W przypadku zgłoszenia jednego pomysłu biznesowego przez zespół, każdy z członków zespołu musi być aktywnym studentem i wypełnić odrębny formularz zgłoszeniowy (wpisując ten sam tytuł biznesplanu).Lista osób zakwalifikowanych do drugiego etapu pojawi się do 6 lutego. Dla autorów pomysłów, którzy się w nim znajdą przygotowano wiele wartościowych szkoleń i warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów i praktyków biznesu. Ich uczestnicy dowiedzą się na przykład, jak prawidłowo przygotować biznesplan, jak zbadać rynek i skonstruować budżet, gdzie szukać klientów, jak promować swoje produkty i usługi, jak dobrze prezentować biznesowe pomysły czy jakie kwestie prawne trzeba wziąć pod uwagę prowadząc własną działalność gospodarczą. Ten etap kończy się złożeniem gotowych biznesplanów – w nieprzekraczalnym terminie do 10 kwietnia 2019 roku. Autorzy najlepszych pomysłów zostaną zaproszeni do finału. Lista zakwalifikowanych do niego osób pojawi się do 15 kwietnia. Potem od rozstrzygnięcia konkursu uczestników będzie dzielić już tylko prezentacja pomysłu przed jury. Gala finałowa konkursu odbędzie się 6 czerwca 2019 roku.

Konkurs „Gdyński Biznesplan” ma charakter ogólnopolski. Gdynia organizuje go nieprzerwanie od 2003 roku. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które swoją przyszłość wiążą z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w konkursowe szranki staje kilkaset osób.

Konkurs można też śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/gdynskibiznesplan/.


ikona