Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1349 (1049) 2019-01-04 - 2019-01-10

Tradycyjna gdyńska Wigilia u Franciszkanów

Tradycyjna gdyńska Wigilia u Franciszkanów // fot. Dawid Linkowski

Tradycyjna gdyńska Wigilia u Franciszkanów // fot. Dawid Linkowski

Była świąteczna atmosfera, potrawy i wspólne kolędowanie. Nie zabrakło też życzeń i dzielenia się opłatkiem. W poniedziałek, 24 grudnia, w dolnym kościele oo. Franciszkanów odbyła się, organizowana przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, wigilia dla samotnych i potrzebujących. Nikt nie wyszedł z niej z pustymi rękoma. Po kolacji gościom rozdano świąteczne paczki. W wieczerzy wzięli też udział: wiceprezydenci Michał Guć i Marek Łucyk, przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska i gdyńscy radni.
 
Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy m.in: barszcz z pasztecikiem, ryba po grecku, kotlety rybne, kapusta z grzybami i słodkie wypieki. Nie obyło się też bez prezentów. Gościom wigilijnej wieczerzy rozdano paczki. Znalazły się w nich m.in.: słodycze, konserwy, pasztety oraz barszcz czerwony. Najmłodsi również nie odeszli z pustymi rękoma. Otrzymali maskotki zebrane podczas akcji „Podziel się pluszakiem”.

Wigilia nie mogłaby się odbyć, gdyby nie pomoc wolontariuszy: harcerzy ZHR, Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritasu oraz gdynian, którzy tego dnia przybyli, aby włączyć się w przygotowania.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 03.01.2019 13:48
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.01.2019 13:48
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona