1350 (1050) 2019-01-11 - 2019-01-17

„Rodzinny Przewodnik po Gdyni” wyróżniony

„Rodzinny Przewodnik po Gdyni” został wyróżniony w Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.
Autorką tekstu do przewodnika jest Danuta Ślipy – gdynianka, trójmiejska przewodniczka turystyczna i założycielka bloga Frajda Nad Morzem. Za oprawę graficzną odpowiada ilustratorka Weronika Hrynkiewicz. Pasjonat gdyńskiej historii, Arkadiusz Brzęczek, uzupełnił publikację ciekawostkami dotyczącymi miasta. Autorką pomysłu by publikacja powstała jest Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny. Inspiracją do powstania przewodnika były same dzieci. Wskazywane przez nie miejsca były punktem wyjścia do stworzenia mapy rodzinnych atrakcji turystycznych, a co za tym idzie – całego przewodnika.
Zwrócił on uwagę organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze „Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej”. W ramach jego 27. edycji jury postanowiło wyróżnić „Rodzinny Przewodnik po Gdyni” w kategorii „Turystyczna Rodzinka PTTK”.
Przewodnik wydano w ubiegłym roku. Bezpłatne egzemplarze dostępne są w czynnej cały rok Miejskiej Informacji Turystycznej (ul. 10 Lutego 24). Ponadto dostępny jest również w wersji cyfrowej do pobrania lub przeglądania na portalu Gdynia Rodzinna.