1352 (1052) 2019-01-25 - 2019-01-31

Sięgnij z nami po podróżnicze marzenia

Jeśli masz mniej niż 35 lub więcej niż 65 lat, podróżujesz i marzysz o ciekawej wyprawie to wyzwanie dla Ciebie! Zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady lub o Nagrodę Wiecznie Młodzi. Do wygrania finansowe wsparcie, ufundowane przez prezydeta Gdyni, na realizację podróży życia. Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia.
Nagroda im. Andrzeja Zawady jest przyznawana młodym ludziom. Dzięki niej mogą oni zrealizować swoje podróżniczo-eksploracyjne marzenia. W konkursie o tę nagrodę mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35 lat lub drużyny, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Liczy się oryginalność i jakość projektu oraz dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci muszą opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach.
Wyjątkowa nagroda czeka również na podróżniczych nestorów. Od 2017 roku, o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń, mogą ubiegać się najstarsi uczestnicy Kolosów. To wyróżnienie analogiczne do Nagrody im. Andrzeja Zawady. Tu jednak projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat.
O zwycięstwie również decyduje oryginalność i jakość projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie, podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni, prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu. Również i w tym przypadku prezydent Gdyni wspiera podróżników nagrodą w wysokości 15 tysięcy złotych przeznaczoną na realizację projektu.
Podróżnicy zainteresowani udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 31 stycznia br. Należy wypełnić odpowiedni formularz aplikacyjny i przesłać go pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy do Nagrody im. Andrzeja Zawady oraz Nagrody Wiecznie Młodzi dostępny na www.gdynia.pl.