1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Taniec na wózkach

Ofensywa Gdyńskiego Poruszenia nie zatrzymuje się choćby na chwilę. Po starcie programu w dzielnicach, tym razem Gdyńskie Centrum Sportu stawia na zajęcia dla osób z niepełnosprawnościami. Z początkiem marca ruszyły zajęcia tańca na wózkach.
Gdyńskie Poruszenie wystartowało w 2013 roku i od tego czasu przeszło sporą transformację - od pojedynczych treningów w przestrzeni miejskiej do cyklu zajęć sportowych, z których bezpłatnie korzystać mogą wszyscy chętni. Treningi z wyspecjalizowanymi instruktorami cieszą się olbrzymią popularnością, a szeroka oferta przewiduje aktywności dla dzieci, seniorów, młodych rodziców oraz osób z niepełnosprawnościami.
Z myślą o tych ostatnich, 1 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (ul. Nagietkowa 73) rozpoczęły się zajęcia tańca na wózkach. Punkt kulminacyjny dwugodzinnych zajęć to część taneczna, stawiająca na nieograniczony ruch. Uczestnicy poznają tańce towarzyskie i nowoczesne, sprawdzą się w improwizacji taneczno-ruchowej z przyborami, a także zaznają aktywnej relaksacji, która będzie nieodłącznym elementem kończącym całe zajęcia.
Zajęcia prowadzi Karina Kocieniewska, która jest dyplomowanym i certyfikowanym instruktorem tańca terapeutycznego, pływania osób z niepełnosprawnościami, a także nauczycielem rytmiki, muzyki oraz wychowania fizycznego z ponad 20-letnim stażem. Założyła zespół taneczny na wózkach Dancing Wheels Gdynia, a także prowadzi swój kanał na YouTube. Na co dzień tańczy terapeutycznie i artystycznie z dziećmi i osobami w różnym wieku oraz różnych potrzebach psychofizycznych.
Wszystkie informacje dotyczące Gdyńskiego Poruszenia wraz z harmonogramem zajęć znajdują się na stronie www.gdyniasport.pl w specjalnej zakładce.